У Карпатах для надання допомоги групі туристів, що потрапили в скрутне становище під час руху на гору Піп Іван-Чорногорський, коли загинули двоє людей, була сформована група з 34 рятувальників на шести одиницях техніки.

Як повідомили в прес-службі ДСНС, на рятувальний пост, розташований на цій горі, прибула пошуково-рятувальна група для супроводу туристів і транспортування тіл загиблих.

При цьому евакуювати постраждалих рятувальники змогли лише о 13:30, коли було прийнято рішення на спеціальних ношах доставити в лікарню двох туристів, які більше за інших потребували допомоги. На посаді з іншими туристами залишилися троє рятувальників і один волонтер.

Варто відзначити, що в даний час в горах зберігаються складні погодні умови – близько 22 градусів морозу, сильний вітер, нульова видимість, а глибина снігових заметів подекуди сягає двох метрів.

Очікується, що евакуація туристів, що залишилися буде проведена 24 лютого, коли погода покращиться.

Варто нагадати, що увечері 22 лютого до рятувальників з проханням про допомогу звернулася група туристів з восьми осіб, яка рухалася на гору Піп Іван. Бійці ДСНС доставили на рятувальний пост трьох туристів із значними обмороженнями. Двоє з них померли.

Біля підніжжя гори був створений штаб проведення рятувальних робіт для координації між бійцями ДСНС, а також створено проміжний пункт обігріву.