У суботу, 9 січня, стало відомо про смерть британського режисера Майкла Ептед, який зняв фільм про агента Джеймса Бонда “І цілого світу мало”, а також третю частину фентезі “Хроніки Нарнії”.

Інформацію про смерть кінорежисера виданню Variety підтвердило агентство Gersh. Відомо, що Ептед пішов з життя 7 січня в Лос-Анджелесі (США). Причина смерті та інші подробиці поки не розголошуються.

У період з 2003 по 2009 роки Майкл Ептед був президентом Гільдії режисерів Америки, після чого став її секретарем-скарбником.

У режисера залишилася дружина, троє дітей і четверо онуків.

Майкл Девід Епстед народився 10 лютого 1941 року в Ейлcбері. Після школи вивчав право і історію в Кембриджі.

Як режисер дебютував в 60-е на ТБ, знявши, зокрема, кілька епізодів знаменитої “мильної опери” “Вулиця коронації”.

Він зняв такі фільми, як “Агата” 79-го, байопік про Агату Крісті, “Дочка шахтаря” – екранізація автобіографії кантрі-співачки Лоретти Лінн, детектив з Хёртом “Парк Горького”, “Горили в тумані”, стрічка бондіани “І цілого світу мало”, “Енігма”, “Підкорювач зорі” 3 частину “Хроніки Нарнії”. Як актор знявся у Лендіса в комедії “Шпигуни як ми”.

Крім того, Ептед – автор широко відомої серії документальних фільмів “Up”, в яких простежуються долі 14 британських дітей з 1964 року, коли їм було 7 років. За роботу над серіалом режисер отримав премію Institutional Peabody Award, а сама картина потрапила в список “50 найвеличніших документальних фільмів”.