Президент США Дональд Трамп виступив із несподіваною заявою щодо російської агресії проти України у Керченській протоці.

Про це повідомляє  New York Post.

У повідомленні сказано, що Президент США Дональд Трамп вважає за потрібне з'ясувати, чи попереджала українська влада російську сторону про прохід своїх військових кораблів через Керченську протоку.

Окрім того Трамп безапеляційно заявив, що йому не подобається захоплення Росією українських військово-морських судів, і закликав Берлін і Париж підключитися до ситуації, не уточнивши при цьому, які дії вони повинні зробити.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

"Було питання – чи було зроблено попередження? Хіба вони (кораблі ВМС України) повідомили Росії, що вони проходять? У них є система, я думаю. Вона працювала", – наголосив Трамп.

Окрім того глава США заявив, що йому "не подобається" затримання Росією трьох військових українських кораблів. При цьому він закликав європейських лідерів "взяти участь" у вирішенні інциденту.У той же час видання відзначає, що Трамп не зробив жодного критичного висловлювання на адресу Володимира Путіна з цієї проблеми.

"Ми побачимо, ми дізнаємося, що сталося. Мені не сподобався цей інцидент, і ми отримуємо звіт про те, що відбувається", – підкреслив американський президент.

Американські журналісти, та українські користувачі Мереж сприйняли цю заяву не однозначно, адже є чіткі докази, що Україна давала запити на дозвіл пересування. А такими заявами, Трамп лише підігріває чутки, на лояльне ставлення до Путіна.

Варто зазначити, що Президент РФ Владімір Путін і президент США Дональд Трамп мають намір провести переговори 1 грудня (о 16:30 за київським часом) на полях саміту "Великої двадцятки" в Аргентині. 

Проте,Трамп погрожує скасувати заплановану зустріч Путіним Аргентині після того, як Росія захопила українські військово-морські судна в Чорному морі.

"Можливо, у мене навіть не буде зустрічі. Мені не подобається ця агресія. Я не хочу цієї агресії взагалі", – сказав Трамп в інтерв'ю Washington Post.