Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп підписав пакет законів, згідно з якими фінансова допомога Україні збільшується до 695,7 млн доларів.

Про це повідомляє у Facebook посольство України у США.

Один із документів, що входить до пакету – “Закон щодо асигнувань Державного департаменту, зарубіжних операцій та суміжних програм на 2019 фінансовий рік” – збільшує і затверджує допомогу нашій державі в обсязі 445,7 млн. дол.

Більшу частину виділених додатково коштів спрямують на військово-технічну підтримку України. Таким чином сума коштів, отриманих нашою державою за програмою “Міжнародне військове фінансування”, зросте до 115 млн. дол.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

“Сукупний обсяг коштів для допомоги Україні у 2019 бюджетному році з урахуванням 250 млн. дол., раніше виділених Пентагону на зазначені цілі, становить майже 695,7 млн. дол. США”, – зазначили у посольстві.В свою чергу Юридичний комітет Палати представників Конгресу США заявив, що починає негайне розслідування законності введення режиму надзвичайного стану в країні президентом Дональдом Трампом. 

Конгресмени наголошують, що це рішення, на яке вони не погоджувалися, грабує військовий бюджет США та порушує основний принцип поділу влади і основні положення Конституції. Вони підкреслюють, що Трамп "роками не міг домогтися схвалення Конгресу на будівництво стіни". Про це йдеться у відкритому листі конгресменів на ім'я президента США.

Таке рішення Трампа, на думку авторів листа, "викликає серйозні конституційні і статутні питання". 

"Ми просимо, щоб особи, які брали участь у підготовці цієї заяви, включно з радником Білого дому Петом Сіполлоном та чиновниками Мін'юсту, були доступними для слухань у найближчі дні, щоб ми могли повністю зрозуміти обґрунтування ваших односторонніх декларацій", – підкреслили конгресмени.

Також у листі наголошується, що необхідності у введенні режиму НС в країні немає, так само, як і немає надзвичайної ситуації на південному кордоні.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп у п'ятницю підписав документ про введення режиму надзвичайного стану в США – на південному кордоні країни. Це дозволить йому отримати кошти в розмірі близько 8 млрд доларів для зведення стіни без схвалення Конгресу.‡агрузка...