Президент США Дональд Трамп повинен вибачитись перед Україною. Про це заявив другий президент України Леонід Кучма на щорічній зустрічі "Ялтинської економічні стратегії" (YES) 15 вересня.

"Ядерний клуб обманув Україну. Гарантій безпеки і територіальної цінності нема. То я хотів би спитати у них, що ви порадите Трампу сьогодні?", – сказав він.

Кучма заявив, що Трамп намагається позбавити ядерної зброї Північну Корею.

"Якщо Україну обманули, Північна Корея без ядерної зброї взагалі нічого не варта. Яку б пораду хотіли дати в цьому плані Трампу? Головне, треба повернутися до України і сказати: "Вибачте, я готовий більш активно допомагати Україні в цій проблемі, яка сьогодні є страшною не тільки для України, а й для Європи і всього світу", – заявив Кучма. 

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

Додамо, що нещодавно екс-президент обговорив із Волкером ситуацію на Донбасі.

Учасники зустрічі підтвердили безальтернативність мінських домовленостей і першочерговість виконання саме безпекової складової.

У розмові також взяла участь повноважний посол США в Україні Марі Йованович.

"Лише закриття кордону, виведення російського озброєння, техніки та військових формувань дозволить повернути в Донбас справжній мир", – наголосив Кучма.

Він висловив подяку американській стороні за всебічну підтримку Україні.

Цікаво, що сам Волкер охарактеризував поточну стадію конфлікту в Донбасі як "гарячу війну".

Сторони конфлікту "застрягли" в мінському процесі, деякі пункти якого неможливо втілити без миротворців ООН, сказав дипломат.

"На Донбасі йде гаряча стадія війни, вона впливає на місцеве населення", – сказав Волкер.

Він також зауважив, що сторони "застрягли" в мінському процесі. Як пояснив Волкер, деякі пункти мінських угод, такі як проведення місцевих виборів, неможливо втілити в життя без забезпечення безпеки. У зв'язку з цим було запропоновано ввести миротворців ООН.

В середині серпня Волкер заявив, що Росія затягує збройний конфлікт на Донбасі. Він опублікував супутникові знімки, на яких, за його словами, видно докази підтримки Росією "республік" Донбасу.