Президент США Дональд Трамп запропонував демократичній партії підтримати виділення $5,7 млрд на будівництво стіни на кордоні з Мексикою в обмін на надання деяких преференцій мігрантам.

Трансляція звернення президента до нації у зв'язку з шаудауном в країні велася на офіційній сторінці Білого дому в Twitter.

Крім того, Трамп запропонував виділити $800 млн на гуманітарні програми і $805 млн на боротьбу з поширенням наркотиків на кордоні. Президент вказав на те, що 78 тис. американців щорічно гине від наркотиків, які потрапляють у США з-за кордону.

Популярное:  Можно не платить? Газовики рассказали, что делать с указанным в новых платежках долгом

Він заявив про надання можливості для мігрантів подавати прохання про притулок у США за кордоном.

При цьому він заявив про готовність продовжити на три роки розпорядження, згідно з яким 700 тисяч осіб у США будуть захищені від депортації за програмою захисту юних мігрантів.

Крім того, він запропонував продовжити статус захисту від депортації для мігрантів із десяти країн.

Трамп підкреслив, що імміграційна система США "зламана", і гуманітарна криза на південних кордонах США має бути вирішено негайно.

"Я обіцяв, ще будучи кандидатом, що вирішу цю кризу, і я вирішу її так чи інакше. Нашій імміграційній системі повинні заздрити по всьому світу. І вона не повинна бути проблемою", — сказав він.

Відзначимо, що 22 грудня 2018 Конгрес США не зміг узгодити проект бюджету країни, через що почалося часткове закриття урядових установ ( "шатдаун").

Через конфлікт з приводу будівництва стіни на кордоні з Мексикою, Трамп заявив про "гуманітарну кризу" в країні і поклав відповідальність за "шатдаун" на демократів, які не підтримали його передвиборчу обіцянку.

Додамо, що Президент США замовив на урочистий прийом у Білому домі переможців чемпіонату з американського футболу серед студентів 300 бургерів, а також картоплю фрі та піцу.

До таких заходів американському президенту довелося вдатися через "шатдаун" в країні – призупинення роботи переважної частини державних установ, внаслідок чого обслуговування теж не працює.

"Через шатдаун … ми вийшли, і ми замовили американський фастфуд, за який я заплатив", – розповів Трамп журналістам.