Держава-терористка від початку повномасштабного вторгнення до України, очевидно, значно виснажила запаси озброєння та боєприпасів, на поповнення їй знадобляться роки.

Про це розповів генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун в етері одного з телеканалів.

На запитання, наскільки Росія була готова до тривалої війни, Ягун відповів:

“Насправді вона взагалі не була готова до тривалої війни. Це ми бачимо з того, що відбувається на війні, через непоправні втрати, які має Росія в озброєнні та боєприпасах, в виснаженні того озброєння, яке використовується. Є глибокі дослідження щодо можливостей ремонту стволів танків та артилерії, є ще одне дослідження окремо щодо боєприпасів. Там ситуація така, що якщо Росія хоче вийти на той рівень використання боєприпасів, який вона намагалася використати в перші місяці війни, то їй треба 7-8 років. Щодо ракет – розрахунки, що Росія не може робити більше 15-25 ракет”.

Тому, підтвердив Ягун, така накопичувальна тактика — вони спочатку накопичують якийсь період ракети, а потім випускають їх по Україні.

За його словами, “всі ці моменти накладаються на те, що Росія не була готова”.

Отож, росія взагалі не була готова до тривалої повномасштабної війни в Україні, а логістична система російських військ не працює.

“Вони насправді від самого початку, ми тепер уже ніби розуміємо, що насправді відбувалося, вони взяли стару тактику, яку використали під час введення військ у Чехословаччину 1968 року, і просто копіювали цю військову операцію. Тобто там, починаючи від знаків на бойовій техніці, закінчуючи зверненням до військовослужбовців, щоб вони переходили на бік або взагалі не брали участі в бойових діях, або переходили на бік ворога. І навіть використання аеродрому, який міг би бути для них базою, тобто як у нас у Гостомелі, точно така сама тактика була в Чехословаччині використана”, — каже генерал-майор запасу СБУ.

Також він зазначив, що в основній масі російська армія керується наказами згори, і командир не має самостійності, він дуже скутий обмеженнями.

“Для того, щоб отримати команду мало не з Москви, у нього йде величезна кількість часу. Це одна проблема. А друга — логістичне забезпечення. Треба всього потроху. І отримувати він повинен це не зі складів, який поблизу, а з тієї частини, де формувалася батальйонно-тактична група. І виходить, що цей розгардіяш у цьому всьому, ці логістичні ланцюжки, вони просто не справлялися з тим, що має бути на фронті”, — пояснив Ягун.

Він вважає, що, найімовірніше, російська армія перейде до тієї системи, яка була їм зрозуміла, — ще імператорської, Радянської армії (Червоної армії).

“Це є окремі мотопіхотні підрозділи, окремі танкові, окремі артилерійські, які отримують команду теж зверху. І ось вони будуть як би загальна спрямованість така фронтальна. Не знаю, наскільки їм це допоможе, тому що насправді війна у нас тепер XXI століття, але точно не кінця XIX – початку XX століття”, — підсумував Віктор Ягун.