На київський форум для інтернет-діячів iForum 2019 прибув президент Володимир Зеленський.

Він виступив перед учасниками і гостями форуму приблизно за 15 хвилин.Президент почав свій виступ з подяки організаторам за запрошення і заявив, що «на форумі набагато приємніше, ніж на Банковій, адже тут справжні живі люди ».

«Говорячи про інновації та політику, я хочу сказати, що чиновники, політики та інновації – це два різні світи, і це катастрофа. Таке відчуття, що люди з інноваціями і політики живуть на різних планетах. Чиновники, як правило, використовують всього 4 слова: інновація, діджіталізація, «гіперлуп» і Ілон Маск. Після цього вони кажуть, що «ми всі сказали і треба щось міняти. Я один поміняти нічого не зможу, ми повинні зробити це разом, адже у вас всіх мізків більше, ніж у мене », – заявив президент.

Зеленський додав, що не хоче давати порожні обіцянки, що за п’ять років в Україні буде 100500 заводів Tesla, з’єднань Hyperloop, і Ілон Маск буде розрізати червону стрічку.

“Але ми дійсно можемо зробити багато разом», – зазначив глава держави.

Президент навів як приклад Йогана Гутенберга, який винайшов Видавничий прес, і тим самим перевернув епоху.

«Але сьогодні таких відкриттів, які розривають світ, відбувається по кілька на рік, і я радий, що живу в такий час ».

Також Володимир Зеленський заявив, що ми рухаємося по шляху інновацій.

« Як силовик може шантажувати вас виїмкою документів, якщо документи – цифрові? Як черговий рейдер може змінити власника в реєстрі, якщо цей реєстр на блокчейні? це неможливо. Як це зробити? Мені подобається підхід Apple – кращих співробітників збирають разом, і їх завдання – визначити, яку галузь компанія може технологічно розірвати сьогодні. 

 « Без інновацій немає конкуренції, без конкуренції немає робочих місць і виробництва, немає податків. А це основні речі, на яких стоїть держава, в якому вам би хотілося жити. Можете вважати мене наївним мрійником, але ми хочемо зробити країну в смартфоні, уряд в смартфоні. Без вас не впоратися, але пора це зробити! Це можна ввести завдяки чотирьом рівням: інформація про державу, комунікація з державою, транзакції з державою і, як підсумок, залучення в управління державою ».

Окрім того, Зеленський зазначав

 – Ми хочемо низьких тарифів – треба менше бла-бла-бла про це. Потрібно тягнутися до інновацій відновлюваної енергетики, – таку заяву Володимир Зеленський зробив під час свого виступу на iForum-2019 у Києві.

Звернувшись до представників IT-сфери Володимир Олександрович заявив, що дуже б хотів, щоб їм хотілося жити в Україні і нікуди не їхати.