Голова партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко висловила обурення листом, отриманим від представництва Європейського Союзу, щодо законопроєкту про закупівлі, оскільки він свідчить, що від України очікують відмови від власних інтересів і власної економічної політики.

Про це заявила сама Тимошенко в ефірі телеканалу “Україна 24”.

Вона зауважила, що в листі йдеться про вимогу негайно відкликати законопроєкт 3739 щодо закупівель, яким створюються умови для модернізації та розвитку вітчизняної промисловості.

“Нам, по суті, кажуть закрити свої заводи та віддати гроші дяді й тьоті за кордоном. До незалежної країни так не ставляться. У нас і так сьогодні реально 50% бюджетних грошей віддається за кордон, і завозяться імпортовані товари”, – обурилася лідерка “Батьківщини”.

Тимошенко зазначила, що США, країни ЄС максимум 5% своїх бюджетних ресурсів, які віддаються на закупівлі, завозять через імпорт. Усе ж інше вони роблять вдома.

“То чому такі подвійні стандарти? У нас жодного зобов’язання немає, яке б під час економічної кризи, пандемії, війни, не давало б нам права за свої бюджетні кошти підтримувати своє виробництво”, – зауважила Юлія Тимошенко.

Лідер “Батьківщини” висловила припущення, що подібні звернення стали можливі, бо представники влади – і старої, і нинішньої – привчили міжнародних партнерів до поступливості України.

“Але цьому треба покласти край. Євросоюз має зрозуміти – для нас пріоритетні наші громадяни, вітчизняна економіка, українські робочі місця”, – наголосила Юлія Тимошенко.

Голова партії переконана, що потрібно якнайшвидше ухвалити закон щодо закупівель, підписаний зокрема й “Батьківщиною”, й направити бюджетні гроші на закупівлю продукції українського машинобудування.

Тимошенко впевнена, що Україна не має дозволяти розмовляти з собою у зверхньому тоні.

“Для мене як для українки це не просто принизливо та образливо. Я буду піднімати це питання на Погоджувальній раді й вимагатиму, щоб Верховна Рада дала публічну відповідь на ці питання, обґрунтовану, таку, що відповідає міжнародному праву й підписаним угодам. Потрібно припинити взагалі навіть можливість так до нас ставитися”, – підсумувала Юлія Тимошенко.

Нагадаємо, раніше Тимошенко заявила, що за сприяння влади НБУ був перетворений у великий насос, який викачував гроші з кишень українців і державного бюджету.