Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство охорони здоров’я, а також релігійні організації повинні напрацювати єдиний підхід до питання легалізації медичного каннабіса, і тільки потім можна виносити його на обговорення уряду. 

Про це заявив глава МВС Арсен Аваков, повідомляє прес-служба відомства.

“З питання медичного використання каннабіса. У нас на цю тему немає ні законодавчого забезпечення, ні процедури, ні філософії. Минулий уряд обговорювало його “з голосу”, без єдиного документа. Я проголосував проти, тому що не зрозуміло, що пропонується. Якщо це питання знову буде піднято Міністерством охорони здоров’я, я буду відмовляти мотивовано до тих пір, поки ми не виробимо єдиний конструктивний підхід”, – сказав Аваков.

Під час зустрічі з Всеукраїнською радою церков міністр наголосив, що це питання має обговорюватися професійно, за участю медиків, МВС і релігійних організацій.

“Для того щоб розібратися, де є і “червона лінія”, за яку ми не можемо зайти, в тому числі з урахуванням взятих на себе Україною зобов’язань в рамках відповідних міжнародних договорів. І якщо ми в уряді прийдемо до цього питання, має обговорюватися саме спільне бачення”, – додав Аваков.

Зауважимо, що президент України Володимир Зеленський зробив “великий виняток”, залишивши Арсена Авакова на посаді міністра внутрішніх справ. Таку заяву зробив глава МЗС Вадим Пристайко.

Зокрема, як наголосив Пристайко, глава МВС зберіг посаду завдяки своїй компетентності при проведенні складної, але успішної реформи поліції.

Нагадаємо, раніше відома українська журналістка Яніна Соколова закликала народних депутатів України проголосувати за законопроект, який легалізує медичний канабіс.

“До уваги народних депутатів та всіх причетних. Разом з Українською асоціацією медичного канабісу Yanina Sokolova та команда проекту “Я, Ніна” закликаємо вас проголосувати за внесення змін до законопроекту №10313 і дозволити лікарям вирішувати, що, як і коли приймати їх пацієнтам”, – написала Соколова.

Як відомо, 22 травня Яніна Соколова на своїй Facebook-сторінці шокувала українців новиною про те, що вона боролася з раком з жовтня 2018 року.

З тих пір, як їй було поставлено діагноз, Яніна Соколова продовжувала продуктивно працювати, і після сеансів хіміотерапії бігла записувати програми, інтерв’ю, грати в театрі і працювати у своїй телевізійній школі.