Маневри російського корабля-розвідника «Віктор Леонов» біля берегів Флориди спочатку викликали реакцію у американської преси. Після появи ряду публікацій в Північноамериканському аерокосмічному оборонному командуванні (НОРАД) заявили, що ведуть спостереження за активністю росіян.

В офіційній заяві в Twitter вказується, що НОРАД і Північне командування ЗС США відстежують переміщення іноземних військових кораблів у своїй зоні відповідальності. Також мова може йти «про заходи у відповідь» проти російської сторони.

Напередодні повідомлялося, що російський корабель поводився хаотично – не реагував на спроби зв’язатися з ним кораблів які проходили поруч проходять судів, не включав нічне освітлення …

Протягом декількох років «Леонов» регулярно проводив операції зі збору розвідданих на східному узбережжі США, спостерігаючи за великої військово-морською базою в Норфолку, штат Вірджинія, а також за базою підводних човнів в Кінгс-Бей, штат Джорджія. Офіційні особи США заявили, що місія Леонова полягає в зборі розвідувальних даних про ядерні підводні човни та інші важливі місця ВМФ.
 
Уточнимо, ССВ-175 «Віктор Леонов» був спущений на воду в польському Гданську в 1988-му. Це середній розвідувальний корабель. До квітня 2004 року мав ім’я «Одограф», і до 1996-го входив до складу Чорноморського флоту. Потім його закріпили за Північним флотом ВМС РФ.

Варто зазначити, що американцям все ж вдалось, зв’язатись з командою корабля та повідомити, що у разі не виконання тих чи інших інструкцій буде застосована сила.

Наврядчи росіянам вдалось гідно відповісти, зважаючи на поточний стан їхнього флоту та техніки в цілому. 

Нещодавно повністю згорів авіаносець “Адмірал Кузнєцов”

Збиток, нанесений під час пожежі авіаносця «Адмірал Кузнєцов»- практично дорівнює вартості корабля

Про це повідомляє газета «Комерсант» з посиланням на джерело в штабі Північного флоту. 

Попередньо збитки оцінили в 95 мільярдів рублів. Співрозмовник видання додав, що названа сума викликала велике обурення у командування ВМФ, подальша доля авіаносця невідома. Вартість корабля такого класу і з аналогічним терміном служби з урахуванням зносу каркаса і без озброєння – 110 мільярдів. Пожежа сталася минулого тижня. Його гасили добу.