Позиція української сторони щодо мінських угод залишається незмінною. Документ слід переглянути у частині контролю над кордоном і проведення виборів на Донбасі.

Це проголосив ще президент Зеленський під час саміту “нормандської четвірки” і від своїх слів він не відступає. 

Про це розповів представник України в ТКГ Олексій Резніков у коментарі “Новому времени”.

Неможливо провести вибори, якщо український кордон з Росією не контролюється українськими військовими. Про це свідчить міжнародний досвід. Українська делегація наполягатиме, що як мінімум у цій частині Мінські угоди підпадають під перегляд і оновлення,– наголосив він.

Окрім того, Резніков наголосив: пункти мінських угод Україна готова виконувати лише у певному порядку.

  • Послідовність, з якою Україна готова виконувати мінські домовленості:
  • Роззброєння незаконних збройних формувань на Донбасі;
  • Встановлення режиму повної тиші;
  • Виведення всіх незаконних збройних формувань з території України;
  • Встановлення українського контролю над східним кордоном;
  • Проведення виборів.

Варто додати, У мінських угодах немає – скільки б про це не говорили в РФ – пункту, який передбачав би надання Донбасу автономії. Натомість домовленості містять положення про особливий статус ОРДЛО на засадах децентралізації в Україні.

Про це заявив колишній спеціальний представник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі з питань врегулювання конфлікту на Донбасі у період 2015 – 2019 років Мартін Сайдік, пише Die Presse. 

За словами австрійського дипломата, вимога автономії Донбасу, яку озвучує російська сторона, з’явилася пізніше – після укладання мінських угод. 

Вимога автономії – поняття, яке марно шукати в тексті мінських домовленостей. Там є лише децентралізація. Тож якщо українці не хочуть говорити про автономію, я можу це зрозуміти,– сказав Сайдік.

І додав, що Україна, на його думку, готова надати особливий статус ОРДЛО в межах реформи децентралізації. Але лише після того, як буде чітко визначена “безпекова сторона”. І після того, як Україна поверне повний суверенітет над усією територією Донецької та Луганської областей. 

При цьому Сайдік зазначив, що наразі росіяни та окупаційні адміністрації “не хочуть говорити про цей “День X”.

До слова, у Мінську 16 січня вже відбулося перше у 2020 році засідання ТКГ. Під час нього сторони навіть досягнули деяких домовленостей. Зокрема, обговорили наступний етап обміну полоненими, домовилися про розведення сил на наступних додаткових 3 ділянках Донбасу, обговорили ймовірність проведення місцевих виборів у регіоні.