В Україні знову зростає кількість добових випадків коронавірусу COVID-19, це свідчить про те, що вже почалася його третя хвиля. Влада продовжує шукати шляхи боротьби з пандемією, для цього повернулися до адаптивного карантину.

Рік в умовах пандемії показав, що за відсутності колективного імунітету найбільш ефективними є обмежувальні заходи. Таку думку висловив український прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Він наголосив, що лише обмеження контактів, пересувань та скупчень людей допомагає перервати ланцюжок поширення вірусу. Водночас хворих стає більше, коли карантин послаблюють.

За словами урядовця, на кожному етапі карантинних заходів в Україні, окрім стримування пандемії COVID-19, влада виконувала й інші важливі завдання.

Наприклад, запровадження жорсткого карантину навесні 2020 року дало можливість зупинити першу хвилю коронавірусу. Тоді основною загрозою було поширення паніки серед українців.

Люди боялися цього вірусу. Вони не розуміли, з чим мають справу. Україна пройшла цей період м’яко у порівнянні з Іспанією, Італією,– запевнив Шмигаль.

Й додав, що ці країни зіткнулися з величезними втратами людей і проблемами для економіки.

Водночас під час другої хвилі, яка прийшла в Україну восени 2020 року, головним ворогом була байдужість, вважає Шмигаль. “Коли людям все одно, все змучені обмеженнями”, – пояснив він.

“Ми регулювали питання адаптивним карантином, потім був карантин вихідного дня, який критикували, але він дав результат. Свята пройшли без пікових спалахів”, – додав прем’єр.

Окрім цього Шмигаль, зазначив, що аби зупинити поширення хвороби, влада повернула адаптивний карантин та кольорові зони. Проте, ймовірно, доведеться повернутися до жорсткого локдауну.

Прем’єр Денис Шмигаль наголосив, що червона зона та жорсткий локдаун вже запроваджені в Івано-Франківській, Чернівецькій та Житомирскій областях.

Водночас у зоні ризику перебувають Вінницька, Закарпатська та Тернопільска області. А також низка інших регіонів, які МОЗ віднесла до помаранчевої карантинної зони.

Це означає, що на підході може бути жорсткий локдану. Звичайно, що коли більшість областей буде у червоній зоні, скоріш за все, прийдеться повертатися до тої моделі локдауну, який Україна вже проходила. – підкреслив Шмигаль.

 

“Дуже б не хотілося цього робити, тому треба все ж таки ще раз звернутися до свідомості громадян. Коронавірус нікуди не дівся, він є у всьому світі”, – додав урядовець.

Прем’єр-міністр також зауважив, що початок вакцинації – це всього лише початок. Адже загалом цей процес по всьому світі може зайняти щонайменше 2 роки.

Він наголосив, що протягом цього часу доведеться й надалі дотримуватися маскового режиму та соціальної дистанції, аби вберегти себе та близьких.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.