Оновлена воєнна доктрина Росії формулює програму підготовки до масштабної війни. РФ сама навряд чи атакує країни НАТО, за виключенням трьох держав Балтії, але воюватиме зі США на території інших країн, серед яких і Україна.

Про це в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ розповів директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак.

Передаємо його слова в оригіналі.

Росія давно готувалася до війни з Україною. В процесі Кремль намагався проводити через свій парламент рішення, щоб створити певну “нормативно-правову базу” під свої агресивні дії. Восени 2009 року була ухвалена поправка до воєнної доктрини, яка передбачала, що Росія готова використовувати свої війська поза власною територією.

Тобто для України це був чіткий сигнал про підготовку війни проти неї.

Про воєнну доктрину РФ і війну проти НАТО.

Росія, як держава, яка відчуває своє технологічне відставання від Заходу та його переваги в можливостях економічного тиску, грає на тому, що має більший поріг авантюрності.

Вона поміщає свої дії в авантюрні обгортки. Тож Росії було надзвичайно важливо задекларувати, що вона втягнулася в гонку озброєнь і взялася за те, щоб технологічно перевершити противника. А ще – засвідчити, що вона й надалі діятиме агресивно.

З одного боку, всі розуміють, що Росія сама не вступить у війну проти НАТО. Хоча можна зробити застереження, що вона може вступити у війну проти держав Балтії, адже Кремль переконаний у тому, що НАТО не заступиться за Прибалтику…

Ця доктрина напряму є загрозою для нас.

Коли Росія веде боротьбу проти Заходу й, зокрема, проти Сполучених Штатів, то завжди обирає шлях дій на території третіх країн. Тобто це протиборство відбувається не безпосередньо між Росією та США, а у вигляді впливу на такі країни, як Сирія та інші. В тому числі й Україна.

Коли ми спостерігаємо за ракетними маневрами в Криму, то, з одного боку, розуміємо, що вони мають на меті залякати Захід, особливо Центральну і Східну Європу, адже це – форпост НАТО. З іншого боку, зрозуміло, що в разі якихось дій чи загострення риторики ми не можемо виключати, що ураження зазнають об’єкти в Україні.

Це дуже важливий елемент цієї гри.

Кажуть, що таким чином Росія перейшла від гібридної війни до прямого протиборства. Це не зовсім так. Росія і надалі буде використовувати гібридну війну. А ця доктрина, насправді, як і оголошення про неї, якраз і є елементами цієї гібридної війни.

Адже, з одного боку, Росія дійсно готується до великої війни. Але, з іншого боку, вона розуміє, що її розгортання – це перший крок до саморуйнації і, фактично, ліквідації РФ у тому вигляді, в якому вона зараз існує.