Головні новини Львова
Подобається

Три львівські родини отримали нагороди за порятунок євреїв під час німецької окупації

09/11/2014     Автор: Яна Романська
Три львівські родини отримали нагороди за порятунок євреїв під час німецької окупації

Список «Праведників народів світу» поповнили три львівські родини.

«Почесне звання «Праведник народів світу» на знак глибокої вдячності за допомогу, надану єврейському народові у роки Другої світової війни, присвоїли львівським родинам Дідухів, Мельничуків та Репицьких. Незважаючи на смертельну небезпеку для себе і власних родин, ці люди врятували життя єврейських дітей», – розповіла директор благодійного фонду Хесед-Ар'є Адель Діанова.

На церемонію нагородження прийшли і нащадки врятованих, і ті, хто не дав обірватися ниточкам поколінь. Глибоку вдячність родині Дідухів, які врятували чотирьох братів Печеників, висловила донька одного із них – Хана Вінник. А до Львова заради цієї події прибули з Ізраїлю вісім дітей та онуків родини Печеників.

А дочка рятівників Стефанія розповіла, як батьки переховували Мейлаха, Шмуеля, Якова та Йозефа.

У 1942 році брати, втікаючи від фашистів, прийшли до села Трійця, де тоді жили Дідухи, і зайшли до домівки батьків. Тут їх і прихистили. Зазвичай хлопці жили на горищі, а коли до села приходили німці, дітей тримали у погребі. Єврейські хлопці стали справжніми членами родини і всі пережили часи лихоліття. Після того, як село було звільнене від фашистів, брати Печеники виїхали спочатку до Польщі, потім троє із них емігрували до Ізраїлю, один – до США. У 60-х роках Йозеф Печеник написав листа голові сільської ради села Трійця із проханням знайти родину своїх рятівників. Той передав листа Андрію та Анелі, які на той час переїхали до Львова. Із тих часів триває зв'язок між двома родинами.

Як зазначила Адель Діанова, на Львівщині вже розшукали понад сто сімей-праведників. Проте цей пошук триває, і імена героїв будуть примножуватись.
Праведникам народів вручено іменні дипломи та медалі інституту «Яд Вашем» .
Подібні церемонії посольство Ізраїлю в Україні проводить уже понад 20 років. За кількістю нагороджених – понад 2440 осіб – Україна четверта в світі після Польщі, Нідерландів та Франції.

 

Джерело: Укрінформ