Екс−президент Грузії та колишній глава Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі, якому 28 травня повернули українське громадянство, в ефірі "Сніданку з 1+1" розповів про те, чи має політичні амбіції в Україні.

На запитання про те, чи не боїться він вертатися до України через відкриту проти нього кримінальну справу екс−глава Одещини відповів негативно. 

"Не боюся. Два дні тому прокурор Кулик (Костянтин Кулик) розповів детально, як фальсифікували цю справу, як президент Порошенко особисто керував цим. І це є кримінальний злочин, і хто має сидіти в автозаку мені зрозуміло. Я думаю, що уже новий прокурор, він подивиться на всі ці справи, він буде некорумпований, і слідство, все на цьому закінчиться", − наголосив Саакашвілі.

Своє затримання та вивезення з України він назвав незаконним і наголосив, що був готовий співпрацювати з усіма правоохоронними органами.

"Коли мене незаконно захопили, ви казали, що це була прикордонна служба. Насправді це були особисті охоронці президента Порошенка", − пояснив він.

Саакашвілі додав, що сумував за Україною і першою чергою хоче зустрітися з друзями, а от із поверненням до політики буде обережним.

"Звичайно щось буде, але щоб щось конкретно, щоб я так з перших хвилин бути частиною якогось там місцевого політичного процесу… Я буду дуже обережний, поки туди ще раз потраплю в цей процес", − сказав колишній глава Одещини.

На запитання про те, чи хоче Саакашвілі стати прем’єр−міністром, він відповів: "Порошенко (Петро Порошенко, п’ятий президент України) тричі пропонував мені стати прем’єром, я тричі відмовився. Обставини різні можуть бути, але зараз я не бачу себе на посаді".

До слова,  Міхеіл Саакашвілі уже отримав посвідчення особи на повернення в Україну.

Про це сам Саакашвілі повідомив у своєму Facebook.

"Чарівна консул України видала мені в посольстві у Варшаві посвідчення особи на повернення Україну! А зараз в аеропорт і до Києва!", – написав він.