Третій день форуму Ялтинської європейської стратегії позначився виступами кількох українських політиків, котрих соціологи бачать серед кандидатів на виборах президента України. Розмову з Юлією Тимошенко, Анатолієм Гриценком і Святославом Вакарчуком вів британський телеведучий Стівен Сакур.

Першою до нього підійшла Тимошенко – єдина, хто слухав ведучого через перекладача. Сакур одразу поцікавився, як українці можуть вірити в пропоновані "новим курсом" глибокі структурні реформи, якщо фракція "Батьківщини" дала один із найнижчих у ВР показників підтримки змін. Тимошенко ж пообіцяла ринкові ціни на газ, але після формування відповідного ринку. А звинувачення свого газового контракту з РФ назвала піаром сил Януковича і абсурдом.

Гриценко поскаржився, що "всі олігархічні центральні телеканали" на кілька років для нього були вимкнені. "В Україні близько 400 політичних партій. Це клініка. Попри це, ми другі", – заявив він.

Музикант Святослав Вакарчук минулий рік провів в університеті у Стенфорді, вивчаючи лідерство та управління державою. Тож питання, чи має він намір перейти до практики, напрошувалося саме по собі. "Ви знаєте, назва конференції YES з англійської перекладається "так". Але не чекайте від мене у зв’язку із цим гучних політичних заяв", – ухильно відповів він.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

Разом із тим Вакарчук розкритикував точку зору, що співакам не місце в політиці. "Часто я чую від політиків, від їхніх експертів "Хай музиканти співають, а політики займаються політикою". Але 27 років ці політики займаються політикою, і що ми бачимо? Яке слово у вас найбільш напрошується, яка асоціація? Що роблять політики? Крадуть. Тобто хай співаки співають, а ми будем красти. Ви готові миритися з такою ситуацією? Я не готовий. Скажіть, що мені в такій ситуації робити?", – запитав він.

Сакур поставив з десяток запитань, які зводилися до одного: чи балотуватиметься Вакарчук у президенти. У хід ішли компліменти, спроби взяти на слабо, навідні питання і врешті – пряме, в лоб: "Коли ви збираєтеся сказати нам, коли ви будете готові вирішити, чи балотуватиметеся у президенти? Коли ви скажете?". Однак Вакарчук уперто ухилявся від відповіді і пояснив, чому. "Одна річ, яку я люблю з мого рок-н-рольного чи шоу-бізнесового досвіду, насправді небагато я люблю – це здатність тримати інтригу", – заявив він.