Уродженець Дніпропетровська, Олександр Турчинов, закінчив з відзнакою технологічний факультет Дніпропетровського металургійного інституту, передає Корупція.Інфо

Популярне: Невже це правда! Ви тільки подивіться чим Аваков займається в Канаді. В це важко повірити

"Я пишаюся своєю сім'єю, і немає приводу побоюватися можливих невигідних оцінок. Але мені не хотілося б, щоб навіть хто-небудь один зі своїх цілком суб'єктивних міркувань міг судити про дорогих мені людей, припустимо, в не зовсім прийнятному світлі. В даному випадку я кажу про принцип "Суспільний осуд – це розплата за популярність," "- пояснює свою позицію Олександр Валентинович. Однак журналістові Ivona, все ж вдалося дізнатися деякі подробиці з особистого життя Олександра Турчинова. Про все по порядку.

Працював вальцовщиком і майстром на меткомбінаті Криворіжсталь, а потім перейшов на комсомольську роботу.

В буремні 90-ті створив з компаньйонами і очолив українське відділення інформагентства ІМА-Прес, яке видавало книги і газети. Олександр Валентинович встиг попрацювати керівником в Інституті міжнародних зв'язків, економіки, політики і права (який сам і створив).

Був радником з економічних питань прем'єр-міністра Леоніда Кучми. Брав участь у виборах міського голови Києва і зайняв друге місце, пропустивши вперед Леоніда Черновецького. 18-й Перший віце-прем'єр-міністр України. Доктор економічних наук, професор. Автор наукових праць та монографій, присвячених дослідженням корупції, тіньової економіки, тоталітаризму. Видав цілих три романи – трилер Ілюзія страху, і сценарій до однойменного фільму. Останній роман – Пришестя – розповідає про ув'язненій Лук'янівського СІЗО Ользі Володимирівні, яка, втікши, влаштувала замах на президента України. Якось Олександр Турчинов сказав, що як тільки в Україні при владі опиниться нормальний керівник, відразу ж кине політику заради науки. А поки він залишається "сірим кардиналом" БЮТ.

Зі своєю майбутньою дружиною Анною Олександр Валентинович познайомився під час роботи в обкомі комсомолу.

"Взяв він мене в першу чергу тим, що на відміну від багатьох кавалерів і поклонників, які намагалися за мною доглядати, був єдиним, ким я не могла зневажати. Я швидко зрозуміла, що маю справу з розумним чоловіком, який сильніше мене. А значить , треба капітулювати. Сашка тоді був в обкомі комсомолу. а я вчилася і працювала експедитором в канцелярії університету. Два роки зустрічалися раз на тиждень. Батько дивувався нашим побаченням. Казав: "Ми з твоєю матір'ю щодня зустрічалися, а ви?", – згадує в одному з інтерв'ю Анна Турчинова.

В кінцевому підсумку мамі Анни, Тамарі Петрівні набридли такі відносини, і вона замовила зал для весілля.

"В той час, спочатку потрібно було замовити зал, а вже тоді подавати заяву в загс. Весільна сукня шили місяць. Мама позичила грошей у своєї подруги. Корсаж розшили бісером і стеклярусом, а п'ять спідниць були дуже важкими. Під кінець дня у мене розболілася поперек. через три дні ми продали його за 900 рублів, "- розповідала журналістам Ганна Турчинова.

У 1993 році сім'я Турчинових купила квартиру в столиці. Рік, поки в ній робили ремонт, жили у Олександра Валентиновича в Дніпропетровську. А в 1994 році дружина Турчинова подарувала йому єдиного сина Кирила.

Доцент Анна Турчинова – закінчила романо-германський факультет Дніпропетровського університету, викладає англійську мову в Національному педагогічному університеті імені Михайла Драгоманова, завідувач кафедри іноземних мов з 2006 року, кандидат педагогічних наук. Анна Володимирівна серйозно захоплюється фігурним катанням. Як би багато не було у неї роботи, вона завжди знайде час для улюбленого хобі.

"Ні в дитинстві, ні в юності не каталася, а тепер ось захопилася. Тренування – кожен день. І в парі катаємося, і стрибаємо -все робимо," – розповіла журналістам Ганна Турчинова, дружина в.о. президента України Олександра Турчинова.

Єдине, що не любить робити Анна Володимирівна – це готувати. Допомагає помічниця і мама з татом, з якими Турчинови живуть в одній квартирі: "Я свого часу зі свекрухою дуже багато років прожила, і все було нормально, а з мамою – тим більше. Вона всіх вранці годує сніданком, випроваджує нас на роботу, Кирила в університет. Загалом, цю турботу вона взяла на себе: нагодувати і напоїти сім'ю на сніданок, обід і вечерю. А я готуватине люблю, але люблю прибирати ". Сину Олександра Турчинова вже 21 рік, раніше він був студентом юрфаку КНЕУ ім. Вадима Гетьмана, але на четвертому курсі перевівся в Академію праці, соціальних відносин і туризму, де зараз здобуває ступінь магістра. А ще Кирило, як і Олександр Валентинович, пише книги. Близько двох років тому син Турчинових опублікував в мережі свою першу працю – фантастичний роман про надздібності людини Electi, написаний під псевдонімом Алекс Кирилов. Але у його батька досягнень на літературній ниві поки що набагато больше.

Олександр і Анна більше 20 років разом. Подружжя є прикладом для багатьох близьких друзів. Вони люблять,поважають і завжди підтримують один одного. Анна Турчинова зізналася, що з Олександром відчуває себе захищеною, як за кам'яною стіною:

"Я можу відчувати себе просто жінкою, котру тішать, пестять і плекають. У мене немає необхідності вирішувати складні питання, тому що їх не може вирішити мій чоловік. Таких питань просто немає ".

Анна Володимирівна намагається у всьому допомогти своєму чоловікові, проте Олександр Турчинов вважає за краще вдома про політику не розмовляти." Я дуже переживаю за чоловіка, за сина. Як новини подивишся, так і боїшся, як би війна не почалася ", – говорить Анна Турчинова. Як в політиці, так і в сім'ї Олександр Турчинов сильний чоловік, який звик всі проблеми вирішувати сам.