Представник президента України у Верховній Раді України, народний депутат України (фракція «Блок Петра Порошенка») Ірина Луценко заявила, що законопроект про реінтеграцію Донбасу підготований повністю, за винятком пункту щодо миротворчої місії, передає Корупція.Інфо

Популярне: Кров залила всю вулицю: у Львові сталася страшна різанина, порізали хлопчика і жінку (фото)

Як сказала вона після засідання погоджувальної ради в парламенті, законопроект, як вона раніше говорила, готовий «на 99 відсотків», і наразі ще обговорюється єдине питання: експерти і фахівці розглядають різні варіанти такої миротворчої місії. За її словами, йдеться про три можливі варіанти: поліційна місія Організації з безпеки і співпраці в Європі, яка нині має в Україні свою Спеціальну моніторингову місію, місія ООН чи миротворча місія Європейського союзу, можливо, разом із ОБСЄ.

Про миротворчу місію, нагадала вона, має говорити президент України Петро Порошенко під час виступу на сесії Генеральної асамблеї ООН у другій половині вересня. На її думку, після завершення всіх узгоджень і додаткових консультацій із партнерами України в «нормандському форматі» законопроект уже з пунктом про миротворців можуть остаточно підготувати до кінця вересня і представити в парламенті на початку жовтня.

Луценко повторила, що в законопроекті Росія визнається агресором і запроваджується поняття самооборони України відповідно до статті 51 Статуту ООН. За її словами, це дасть можливість вийти з нині чинного режиму «антитерористичної операції» проти спільних російсько-сепаратистських сил на окупованій частині сходу України і перейти до легітимності застосування в самообороні всіх силових структур, не оголошуючи війни Росії.

Також у документі запроваджується поняття тимчасово окупованих територій частини Донецької і Луганської областей – наразі це поняття щодо цих територій встановлене лише постановою Верховної Ради, але ще не законом. Крім того, самопроголошені органи угруповань «ДНР» і «ЛНР», створені поза правовим полем України, визнаються нелегітимними, як і всі їхні рішення чи акти захоплення майна, повідомила політик.

Законопроект орієнтований на позиції всіх трьох мінських домовленостей про врегулювання на окупованій частині сходу України, ухвалених наприкінці 2014 і на початку 2015 року, додала Ірина Луценко, і не стосується окупованого Криму.