В Україні впровадять міжнародні протоколи лікування та діагностики – Супрун.

В. о. міністра охорони здоров'я підкреслила, що нова система охорони здоров'я не має альтернатив, а закон щодо реформування галузі необхідно прийняти у травні цього року, передає Корупція. Інфо

В.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун заявляє про необхідність ухвалення у Верховній Раді закону про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, що регулює реформу сфери охорони здоров'я, до кінця травня 2017 року, в іншому випадку реформа буде відкладена до 2021-2022 років.

Про це Супрун повідомила під час засідання Ради регіонального розвитку сьогодні в Києві. 

«Для якості медичної системи ми переходимо на міжнародні медичні протоколи лікування і діагностики. Нова система не має альтернатив», – заявила вона. 

«Необхідно прийняття головного закону реформи до кінця травня цього року, бо як відкладемо, реформа не буде відбуватися через політичний цикл аж до 2021-2022 років. 

Популярне: "Я не п'яна, я рум'яна": нардепка Савченко вразила всіх новим образом. Що вона з собою творить?!

Якщо ми разом з вами і Верховна Рада не приймає до кінця травня закон – ми не зможемо підняти з 2018 року кошти на сімейну медицину. Ми не зможемо нормально запустити сімейну медицину з липня цього року, ми не встигнемо прорахувати ціну послуги до 15 вересня», – додала вона. 

Як повідомляли раніше, 16 березня Кабінет міністрів України схвалив законопроект про державні фінансові гарантії щодо надання медичних послуг. 

Як зазначила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, законопроект передбачає доступ українців до якісної медицини, якісних ліків та забезпечить зниження корупції. 

У свою чергу прем'єр-міністр Володимир Гройсман запропонував членам уряду схвалили законопроект і направити його до Національної ради реформ для обговорення. 

«Було б доцільно, щоб ми зараз попередньо ухвалили це рішення, але оскільки Національна рада реформ виявила інтерес до цієї реформи, я б хотів внести пропозицію, щоби ми направили попередньо схвалений нами проект на Нацраду, щоби ми ще раз обговорили це питання і вже після того ми його направили до українського парламенту», – сказав він.