Цього року 24 серпня українці відзначатимуть 27 річницю проголошення незалежності України. Цього разу свято припадає на п'ятницю, отже у серпні українці матимуть довгі вихідні, з 24 до 26 серпня.

Спочатку свято незалежності України назначили на 16 липня. У цей день у 1990 році Верховна Рада Української PCP прийняла Декларацію про державний суверенітет України. А 24 серпня 1991 року ухвалили Акт проголошення незалежності країни, який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі. Через це виникла потреба змінити дату.

Традиції святкування Дня Незалежності України на державному рівні проходять у Києві, де президент дає урочистий прийом. Перші особи держави покладають квіти до пам'ятників видатним українцям та беруть участь в молитві за Україну у Софії Київській. У ній беруть участь представники усіх конфесій, наявних в Україні. Стало традицією у цей день проводити військові паради. Вперше він відбувся у 1994 році. З 2001 по 2010 роки проходили щорічно, однак у 2005-2007 роках – без участі військових та техніки, тоді Хрещатиком крокували музиканти.

За часів правління Віктора Януковича, в 2010-2013 роках, паради до Дня Незалежності у столиці не проводили, навіть на 20-ту річницю. Це пояснювали економією коштів. Спроба громадськості самостійно організувати ходу в центрі Києва наразилася на спротив працівників правоохоронних органів.

Популярне: Найщасливіший день в житті перетворився на жах: Викрадена гостями наречена попала в моторошну аварію

Наступний парад відбувся тільки у 2014 році. Однак його проведення під час бойових дій на Сході України викликало протилежні думки громадськості. Говорили про те, що в ці дні військові машини більше потрібні на фронті ніж у столиці. У 2015 році парад відбувся без участі техніки. На 25-річчя української незалежності 2016 року, у військовій ході взяли участь понад 4 тис. службовців і більше 200 одиниць бойового транспорту.

24 серпня на День Незалежності України в Києві проходить військовий парад. Він розпочався о 10.00. На Хрещатику за попередніми анонсами присутні 4 тисяч українських військовослужбовців, а також 10 іноземних підрозділів, 9 із яких представлятимуть країни НАТО, та 11 міністрів оборони. Від Майдану Незалежності до Європейської площі виставлена нова військова техніка Збройних сил України. Її доставлять в зону АТО.