У день Святої Трійці в православних храмах відбувається одна з найбільш урочистих і красивих служб в році. У свято Трійці за традицією підлогу храмів і будинків встеляють свіжоскошеної травою, ікони прикрашають березовими або кленовим гілками, передає Корупція.Інфо.

Що святять у церкві на Трійцю

Популярне: "Пенсії підвищать і прив'яжуть до зарплати": Чого слід чекати українцям

За народною традицією прийнято святити в храмі трави і букети польових квітів, а потім покласти їх в будинку біля ікон. Вважалося, що Троїцькі освячені трави бережуть будинок від пожежі, не дають завестися в будинку нечисті. Зібрані на Трійцю трави сушили і використовували при лікуванні хвороб: сила лікарських рослин в ці дні посилюється.

Які трави входять в Троїцький букет

Чебрець дарує людям силу і спокій душевний. Ще в Давньому Римі чебрець додавали в купіль, щоб ті були відважними і не втрачали голову в бою. Чебрець сушили і клали в подушки – для міцного сну. Жінки зашивали сушений чебрець з ладанку і давали чоловікові: вважалося, що він заспокоює буйних вдачею. У народній медицині чебрець застосовують як відхаркувальний, потогінний, заспокійливий, знезаражувальне і болезаспокійливий засіб.

Полин (чорнобиль) за переказами відлякує нечисть від будинку, не дає заводитися мишам і тарганам, оберігає від пристріту. Полинові настої заспокоюють нерви, добре впливають на діяльність шлунково-кишкового тракту, регулюють менструальний цикл.

Вважалося, що Троїцький аїр ( «ангельська трава») має лікувальну силу: він знезаражує приміщення, дарує позитивну енергетику, лікує простудні захворювання. Настоянкою лепехи лікували зубний біль і запалення ясен, а додавши в нього сушені нігтики і корінь лопуха, споліскували волосся – для їх зміцнення і зростання.

За старих часів не було двору, де б не ріс любисток. У відварі любистку купали немовлят, в вінки наречених обов'язково вплітали гілочку. Любисток зашивали з виворітного боку в поділ весільної сукні; носили як оберіг від будь-якого виду чаклунства і псування. Ця рослина традиційно вважалася оберегом любові, жіночої травою. Відвари і чаї з любистку – прекрасний сечогінний, сердечне, відхаркувальну, очищає і болезаспокійливий засіб.

М'ята має заспокійливу і розслаблюючу дію. А господині додавали м'яту в салати: вважалося, що м'ятний аромат піднімає настрій і сприяє жвавій застільної розмові. М'ятний чай сприятливо діє при нервових і серцевих хворобах, повертає тонус організму при занепаді сил, тамує зубний біль і освіжає ротову порожнину (навіть усуває запах алкоголю).