Санкції Ради нацбезпеки та оборони проти Віктора Медведчука вплинули, зокрема, й на частину магістрального нафтопродуктопроводу. Тепер контроль над трубою має держава.

Про це в інтерв’ю програми “Перші особи” розповів секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов. Він заперечив інформацію про те, що контроль над трубою начебто перейшов у руки Ігоря Коломойського.

Нафтопровід “Самара – Західний напрям”, який фактично контролювали компанії олігарха Віктора Медведчука, за рішенням суду повернувся під державний контроль. Однак деякі експерти переконані, що насправді труба перейшла у руки Ігоря Коломойського.

Це фактично можна вважати доказом, що деолігархізація, яку задекларував президент, може вилитись у перерозподіл активів від старих олігархів до нових.

“Ніякого стосунку до Ігоря Валерійовича (Коломойського – ред.) ця труба не має. Вона буде державницькою трубою, у державницькій власності. Вона буде для держави України заробляти гроші”, – запевнив Данілов.

Він наголосив, що труба стала підконтрольною Медведчуку під час війни на Сході, а це неприпустимі речі. Усі кулуарні домовленості, які тоді почали впроваджувати, є небезпечними у сучасній політиці.

Варто зазначити, що національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) видала АТ «Укртранснафта» ліцензію на транспортування нафтопродуктів частиною трубопроводу «Самара – Західний напрямок».

Відповідне рішення ухвалене на засіданні НКРЕКП у понеділок.

Таким чином, «Укртранснафта» отримала право транспортувати нафтопродукти магістральним трубопроводом на території Житомирської, Рівненської, Хмельницької, Тернопільської, Львівської та Закарпатської областей.

Водночас НКРЕКП призупинило дію аналогічної ліцензії ТОВ “Прикарпатзахідтранс”, яке раніше використовувало трубопровід.