Країни Заходу мають дати зрозуміти президенту РФ Путіну, що газогін що Nord Stream 2 не буде працювати, якщо Росія вторгнеться в Україну.
https://www.youtube.com/watch?v=rSdnudI0kTY

Про це телеканалу NBC News заявив американський сенатор-респубілканець Мітт Ромні.

«Ми повинні дати Путіну зрозуміти, що газопровід Nord Stream 2 не працюватиме. У нього не буде цього багатства, якщо він зробить будь-які дії для повалення уряду в Україні. Його (газопровід – ред.) закриють», – сказав сенатор.

За його словами, на РФ чекатимуть колективні санкції всього Заходу, а не тільки США, якщо вона вдасться до нової агресії проти України.

Ромні висловив думку, що російський президент намагається відтворити СРСР:

«Ми усвідомлюємо, що Володимир Путін намагається відтворити Радянський Союз у тій чи іншій формі. Він намагається відновити те, що мав раніше. Цього не можна допустити».

Політик також додав, що глава Кремля намагається розділити блок НАТО і послабити його.

«Нам потрібний сильний Альянс», – підсумував Ромні.

Водночас у США не хочуть зараз накладати санкції на газопровід Nord Stream 2, бо це прибере потенційну зброю проти президента Росії Путіна.

Про це заявила американська сенаторка Джин Шахін, яка перебуває в Києві у складі делегації Конгресу США.

Вона зазначила, що Конгрес протидіє газопроводу і розглядає його як довготривалу енергетичну загрозу для Європи.

«Однак, зараз пріоритет полягає в тому, щоб разом з нашими союзниками рішуче надіслати повідомлення Володимиру Путіну. Ми не хочемо накладати санкції на Nord Stream 2 просто зараз, бо таким чином ми приберемо зі столу потенційну зброю проти Путіна. Це також створить дистанцію між Сполученими Штатами, Німеччиною та нашими союзниками в Європі в той час, коли ми маємо бути максимально об’єднані», – сказала Шахін.

Про необхідність координації з партнерами заявила і сенаторка Емі Клобучар:

«Ці санкції будуть найефективнішими тільки тоді, коли ми працюємо разом з нашими партнерами».

Зазначимо, що Президент України Володимир Зеленський звернувся до Сенату США з проханням підтримати санкції проти газопроводу “Північний потік-2”, щоб ні в якому разі не допустити його запуск.

Про це глава держави писав на своїй сторінці в Твіттері.

“Дякую сенаторам Чаку Шумеру і Теду Крузу за згоду поставити на голосування зупинку російського “Північного потоку – 2”. Україна просить усіх своїх друзів у Сенаті США підтримати закон про захист енергетичної безпеки Європи S.3436”, – написав Зеленський.

Своєю чергою голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук закликає представників Сенату США підтримати закон про захист енергетичної безпеки Європи.

Про це він написав у Фейсбуці.

“Ми закликаємо наших друзів підтримати Україну у цей вирішальний момент і проголосувати за закон про захист енергетичної безпеки Європи S.3436 “, – зазначив Стефанчук.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки неодноразово запевняли у тому, що можуть запровадити санкції проти “Північного потоку-2” у разі його запуску та виникнення небезпечної ситуації в енергетичній сфері для України.

“Північний потік – 2” – російський газопровід, збудований в обхід України. Його прокладають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ “Газпром”.

У липні Німеччина та США досягли угоди, згідно з якою Америка не чинитиме опору добудові труби, а Німеччина зобов’язується вжити санкцій у разі агресії Росії проти України, а також допомогти Україні в енергетичній трансформації.

У серпні компанія Nord Stream 2, оператор будівництва “Північного потоку-2”, програла в німецькому суді справу про звільнення газопроводу від вимог газової директиви ЄС.