На одному із засіданні Ради ООН з прав людини у Женеві було ухвалено рішення про початок розслідування щодо військових злочинів держави-агресора РФ в Україні. Більшість голосів підтримали дану ініціативу — 33 члени ООН проголосували «за», тільки Китай та Еритрея – «проти». Варто зазначити, що 20 країн утрималися від голосування у Раді ООН. 

Серед обвинувачень були розглянуті такі види злочинів, які «дозволила» російська армія проти мирного населення: випадки тортур, розстрілів та сексуального насильства, а також інших звірств, які задокументовані групою ООН.

Після відступу російських військ  поблизу Києва були знайдені тисячі трупів закатованих та вбитих українців, це є доказом воєнних злочинів та геноцидом населення. Про це наголосила Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет, також у відеоформаті зазначила, що досі триває перевірка ймовірних порушень.

«Масштаби незаконних вбивств, у тому числі ознаки страт в районах на північ від Києва, шокують.  Хоча у нас є інформація про близько 300 таких вбивств, їх кількість буде продовжувати збільшуватися, коли з’являться нові докази», — коментує Верховний комісар ООН з прав людини  Мішель Бачелет. 

Комісар ООН на засіданні наголосила про вбивства  з початку російської агресії  в  Маріуполі, наслідки яких жахають. 

«Я шокована масштабами руйнувань і численними порушеннями міжнародних прав людини та міжнародного гуманітарного права, які, як повідомляється, були скоєні в місті», – сказала вона. 

Вона наголосила, що за поточними оцінками кількість вбитих мирних жителів у Маріуполі «тисячами», однак повний масштаб звірств і жертв поки невідомий.

Зазначимо, що 12 травня Рада ООН з прав людини проголосувала за резолюцію, що закликає до розслідування грубих порушень прав людини на окупованих РФ в Україні з початку вторгнення окупантів в суверену державу. 

Провідні країни Заходу та Україна вимагають негайного притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини. Звісно, керівництво Кремля «категорично відкидає будь-які звинувачення у вбивствах цивільних». Наша країна має безліч задокументованих фактів звірств спричинених країною-агресором, окрім відео доказів є супутникові знімки. Дані свідчення допоможуть справедливо оцінити ситуація, для подальшого трибуналу очільника терористичних дій президента рф путіна.