Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба подякував депутатам Європейського парламенту за підтримку заклику створити спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України. Про це глава української дипломатії заявив у Твіттері.

Вдячний депутатам Європарламенту, які підтримали резолюцію із закликом до ЄС підтримати створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України та надати йому необхідні ресурси та підтримку. Разом ми притягнемо до відповідальності російське керівництво, – зазначив він.

Як повідомлялося, сьогодні в Брюсселі в ході пленарного засідання Європарламенту відбулися слухання щодо боротьби проти безкарності за воєнні злочини, скоєні в Україні під час вторгнення рф.

Зазначимо, що державний департамент США оголосив 17 травня про запуск нової програми зі збору, аналізу та поширення інформації про воєнні злочини Росії в Україні.

Дані будуть збирати з комерційних і відкритих джерел, наприклад, із супутникових знімків і соціальних мереж. Отриману документацію публікуватимуть на спеціальному сайті, щоби допомогти спростувати російську дезінформацію. Очікується, що зібрані докази можна буде використовувати в майбутніх цивільних і кримінальних юридичних процесах проти РФ.

Програма називається Conflict Observatory. За неї відповідальні провідна компанія-виробник географічних інформаційних систем Esri, лабораторія гуманітарних досліджень Єльського університету, Смітсонівська ініціатива культурного порятунку та PlanetScape Ai, яка поєднує аналіз на основі штучного інтелекту зі супутниковими знімками та іншими даними. Уряд США поділився з ними комерційними супутниковими знімками.

Програма започатковується зі стартовими інвестиціями в шість мільйонів доларів, які згодом будуть поповнюватись.