Російські загарбники продовжують свої атаки в Луганській області на кількох напрямках: Сватове, Кремінна і Білогорівка. Втім, наразі найгарячіше у Білогорівці та в районі Кремінної.

Про це повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай.

“Сьогодні о 4:00 ранку росіяни атакували Білогорівку з усіх боків. Але наші Сили оборони цей наступ відбили”, – наголосив Гайдай.

За його словами, така ж ситуація на Кремінському напрямку. Там армія РФ атакує великою кількістю особового складу. Втім, після бойового зіткнення із ЗСУ, окупанти відійшли назад.

“Щодо Сватівського напрямку, то на сьогодні він більш стабільний для наших захисників…На Луганському фронті очікуємо найближчими днями масованих цілодобових атак окупантів”, – додає Гайдай.

Додамо: російська армія готова до великих втрат в особовому складі, саме цим можна пояснити величезну кількість зібраної зараз живої сили, яка не забезпечена необхідною технікою.

Про це розповів військовий експерт Сергій Грабський в етері одного з телеканалів.

“Якщо порівняти ситуацію з 24 лютого 2022 року, коли на 160 тис. російських військ було 1 200 танків, це ті дані, які в мене були записані, то зараз на 330-350 тис. у них 1 800 танків. Тобто вони зараз намагаються компенсувати нестачу техніки саме кількістю живої сили”, — коментує експерт.

За його словами, російське командування, розуміючи, що будь-яку кількість техніки, кинутої в бій, буде знищено, як це сталося під містом Вугледар Донецької області, намагається діяти у форматі численних штурмових груп.

Подивимося, наскільки їх вистачить. Є інформація, що цілі батальйони, які виїжджали на фронт, поверталися вже або в целофанових пакетах або надходили повідомлення, що вони полонені”, — зазначив гість ефіру.

За його словами, зараз Сили оборони України знищують у середньому по ворожому батальйону на день.

“Бажано знищувати бригаду в день для того, щоб звести нанівець усі потуги окупантів продовжувати наступальні дії”, — вважає Грабський.

Це, за його словами, залежить від зброї, яку отримуватиме Україна.

“Як можна більше артилерії, якнайбільше систем, які дозволять нам завдавати ударів у глибину всіх бойових порядків противника. І от ці барражуючі бомби, які ми маємо отримати найближчим часом, це буде досить серйозний крок уперед щодо знищення техніки противника, знищення місць його зосередження та командних пунктів”, — коментує Сергій Грабський.
Експерт наголосив, що Україні потрібно більше наступальної броньованої техніки, “бо війну обороною не виграти”.

“Ми ведемо асиметричну війну і не можемо дозволити собі діяти у тому ж алгоритмі, як діють росіяни, посилаючи у бій маси військ. У нас просто фізично немає цих мас військ. Тому техніка та інтелект вирішують усі”, — підсумував гість ефіру.

Додамо: Українська влада та західні розвідки повідомляли про те, що Росія планує новий великий наступ на Україну. Однак росіяни могли змінити плани щодо масштабної атаки.

Таку думку в інтервʼю висловив військовий аналітик, ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман. За його словами, є ознаки того, що ніякий великий наступ Росії зараз не відбудеться.

Гетьман вважає, що окупанти не будуть здійснювати потужні наступальні дії як мінімум до квітня – травня. На думку військового аналітика, це пов’язано з певним політичним контекстом всередині самої Росії.

Як зазначив майор запасу ЗСУ, Росія стягнула на Схід України величезну кількість сил.

За великим рахунком Росія зібрала на Сході України всю ту частину своєї армії, яка може вести якісь бойові дії,
– сказав Гетьман.

Він додав, що у країни-агресорки є певні проблеми з важкою технікою. Росія навіть не може закрити потреби нещодавно мобілізованих. А на складах особливих запасів вже не лишилося.