На території тимчасово окупованої Херсонської області ще залишаються транспортні шляхи, якими російські війська можуть перекидати підкріплення та бронетехніку. Проте Збройні сили України тримають їх під вогневим контролем та регулярно передають загарбникам “полум’яні привіти”.

Бійці ЗСУ на півдні країни спостерігають за кожним кроком російських окупантів та вживають доцільних заходів.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону розповіла речниця оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк.

Вона зазначає, що комусь може здатися, що контрнаступ українських військових на Херсонщині йде малими темпами. Втім, у ОК “Південь” запевнили, що захисники України вживають усіх необхідних заходів для деокупації своїх територій.

“Звичайно, шляхи ще залишаються, але всі вони знаходяться під нашим вогневим контролем. Ми говоримо про це відкрито, щоб вони (окупанти, – ред.) це усвідомили, і щоб усі, хто зараз чекає на новини з півдня, розуміли, що робота ведеться. Можливо, не в такому масштабі і темпі, як комусь хотілося, але вона доцільна і під ретельним нашим спостереженням знаходиться все, що збирається робити ворог”, – сказала речник ОК “Південь”.

Також Гуменюк підкреслила, що російські військові злочинці використовують людей і цивільний транспорт як живий щит. У ОК “Південь” запевнили, що ЗСУ відстежують інформацію та завдають ударів по ворогові тоді, коли це не становить загрози мирному населенню.

“Вони намагаються всіма силами відновити логістику, але вона знаходиться під нашим вогневим контролем. Щоразу, коли це не несе загрози цивільному населенню. Ми знаємо про їх намір використовувати цивільний транспорт, людей, щоб захистити себе живим щитом. Ми відстежуємо це і щоразу, коли вони намагаються переправити запаси боєкомплекту чи броньовану техніку на таких баржах чи понтонах, вони одержують гаряче полум’яне привітання”, – розповіла Гуменюк.

Нагадаємо, в Офісі Президента України заявили, що стратегія ЗСУ на сьогодні – збільшити інтенсивність ударів у тил ворога та знищити логістичне забезпечення армії РФ.

Результат цієї стратегії полягає в тому, щоб мінімізувати втрати української сторони.

Про це в ефірі Freedom розповів радник керівника ОП Михайло Подоляк.

“Інтенсивність обстрілів з нашого боку тилового і логістичного забезпечення російської армії зросла. У тому числі на південному, харківському, мелітопольському напрямках. Ми максимально ефективно хочемо зруйнувати все забезпечення, тобто снаряди, паливо, медикаменти, амуніцію… Розірвати зв’язки між оперативно-тактичним управлінням і безпосередньо військовими частинами, завдати ударів по складах… Таким чином зменшити інтенсивність російського вогню, знекровити їх, змусити панікувати… і видавлювати. Ось ця стратегія сьогодні починає працювати”, – заявив Подоляк.

Посадовець наголосив, що це добре спланована контрнаступальна операція, яка триває одночасно на багатьох напрямках. Вона поступова, не ударна.

Також Подоляк зазначив, що українські захисники наступатимуть по всій лінії фронту і нищитимуть всю складську інфраструктуру російських загарбників.

“Спека починається по всій лінії фронту. На півдні просто збільшилася кількість високоточних обстрілів логістично-тилової інфраструктури російської армії”, – зауважив радник ОП.

“Контрнаступ в українському розумінні – це трішки інший тип війни, який ми ведемо, це сучасний тип війни. Це Росія веде такий класичний радянський тип війни – коли зібрали певну кількість живої сили, декілька тисяч, і пішли на окремому напрямку для того, щоб забрати пів кілометра території. І скільки людей загине – для них немає жодної різниці”, – пояснив Подоляк.