Україні на даний момент вдалося мобілізувати практично всю країну для війни з російськими окупантами, а Кремлю Росію – ні.

Про це в інтерв’ю порталу ТСН розповів бригадний генерал у відставці, старший науковий співробітник Центру Белфер при Гарвардській школі Кеннеді Кевін Райан.

Експерт окремо пояснив – чисто формально РФ володіє набагато більш потужним запасом зброї і військової техніки. Однак ЗСУ зараз надають підтримку найпотужніші промислові сили країн Заходу.

“Такі військові оглядачі, як я, минулого літа засвоїли важливий урок про війну Росії проти України. Хоча стратегічні цілі більш-менш чіткі – Україна хоче повернути всю свою територію, а Росія – хоче [залишити за собою – ред] захоплену нею землю, оцінити, хто переможе, складніше, ніж ми очікували […] Росія воює за допомогою всього декількох союзників, маючи певну допомогу від Ірану, Північної Кореї та Білорусі. Україна має підтримку НАТО, ЄС та інших країн. На сьогоднішній день союзники України дозволили Україні відповісти на ці питання, щоб вирішити, чи продовжувати воювати. Згодом союзникам також доведеться відповісти на них. Поки союзники України єдині в підтримці. Коли у союзників будуть відмінні від України відповіді, підрахунок зміниться”, – заявив він.

Країнам-членам НАТО варто наростити виробництво зброї. Адже якщо вони не зможуть допомагати Україні зброєю, наша держава не зможе так легко перемогти країну-агресорку РФ у війні.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, повідомляє Politico. Він наголосив, що поки ми боремося у сьогоднішніх битвах, варто думати і про те, як будемо боротися і завтрашніх.

Тому, за словами очільника українського МЗС, країнам НАТО варто уже зараз почати виробництво необхідного озброєння. Якщо ці держави не зможуть нам допомагати зброєю, то перемогти Росію на полі бою буде важко, тоді “ми не зможемо перемогти – ось і все”, сказав Кулеба.

“Востаннє, коли я був присутнім на міністерській зустрічі НАТО, я вимовив три слова: зброя, зброя та ще раз зброя. Цього разу, поки це прохання залишається абсолютно гострим, я уточню його, сказавши, що нам потрібні ППО, танки та виробничі лінії”, – наголосив український міністр закордонних справ.

Вже днями країни НАТО оголосять про нову допомогу Україні, пише Associated Press. У столиці Румунії Бухаресті відбудеться зустріч міністрів закордонних справ 30 країн НАТО. Видання повідомляє, що на цій зустрічі Альянс планує оголосити про підтримку України у довгостроковій перспективі та надання не летальної допомоги. Йдеться про паливо, генератори, медичне обладнання та засоби для боротьби з безпілотниками.

На зустрічі глав зовнішньополітичних відомств країн НАТО, що відбудеться у Бухаресті 29 та 30 листопада, міністри обговорять зміцнення східного флангу Альянсу на тлі розв’язаної Росією війни в Україні, а також те, як підтримати країну в довгостроковій перспективі.

“НАТО продовжуватиме підтримувати Україну стільки, скільки потрібно. Ми не відступимо. Союзники надають безпрецедентну військову підтримку. І я очікую, що міністри закордонних справ також погодяться посилити не летальну підтримку. Через наш комплексний пакет допомоги НАТО доставляло паливо, медикаменти, зимове спорядження та засоби придушення дронів. Я дякую всім союзникам за їхній внесок. І на нашій зустрічі у Бухаресті я закликаю зробити ще більше. У більш довгостроковій перспективі ми допоможемо Україні перейти від обладнання радянських часів до сучасних стандартів, доктрини та тренувань НАТО”, — заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Перехід на стандарти НАТО не лише зміцнить Збройні сили України, допоможе їм краще інтегруватися до системи Альянсу, а й виконає деякі умови для членства в НАТО. Крім того, видання Associated Press повідомило, що на зустрічі в Бухаресті деякі члени Альянсу, ймовірно, оголосять про постачання військової допомоги, зокрема засобів ППО, про які уряд України неодноразово просив