На тлі останніх новин про чисельне перекидання військ РФ до Білорусі цілком ймовірно, що найближчим часом росіяни можуть піти в наступ.

Про те, коли очікувати нового наступу загарбників розповів військовий експерт Олег Жданов.

“Ризики є, не можна сказати, що їх немає. Існує ризик вторгнення зі сторони Білорусі. Існує ризик вторгнення зі сторони РФ – Курська область, Білгородська, Ростовська. Однак на сьогоднішній день він мінімальний. Тому що там Росія не готує ударне угрупування. Ми чітко відслідковуємо. Розвідка працює, не тільки наша, але і розвідка НАТО, західна розвідка. Як тільки там Росія почне накопичувати війська, тоді ми казатимемо, що загроза є. Вона реальна. Повірте, у Генштабі варіанти захисту вже розроблено. Ми створили такі умови, що наразі РФ працює над відновленням втрат”, – сказав він.

Окрім того, Жданов пояснив, що війна в Україні не буде подібною до війни подій в Афганістані. Однак росія, як і тоді, не не потягне війну на виснаження.

“Захід не збирається фінансувати цю війну довго та болісно. Це Путін бравує, що він готовий вести війну на виснаження. Я думаю, що такі партії озброєння, які ми побачили 6 січня, я думаю, вона перша, проте вона не остання. Тож я не думаю, що Росія сьогодні потягне війну на виснаження. Так, вони дуже гарно вміють розповідати, але в результаті виходить, що у них боєприпасів не вистачає, техніку потрібно ремонтувати, перш ніж вводити в експлуатацію та застосовувати в бою, ракети – 50 штук на місяць. А один масований удар – 70-80 ракет”, – зазначив він.

Жданов також нагадав, що Сполучені Штати Америки не воювали в Афганістані повноцінно. Вони проводили спеціальні операції, точкові операції. А в іншому вони намагалися навчити – вони формували збройні сили уряду Афганістану, який мав владу на момент присутності американських військ.

“Вони формували збройні сили Афганістану, навчали їх озброювали, але повноцінно вони не воювали. Але зрештою вони вирішили, що витрати на цій війні того не варті. Така сама ситуація була в Радянському союзі, він просто перестав тягнути війну в Афганістані, і для того, щоб економіка не загнулася, війська швидко вивели”, – зазначив військовий експерт.

У той же час наші захисники також не зупиняються.

Збройні сили України готують масштабний контрнаступ, заявив радник Офісу президента Олексій Арестович.

Він може початися в 2023 році ближче до літа. 

Після оборонних дій на фронті ЗСУ незабаром зможуть переламати ситуацію і ближче до літа можна очікувати серйозного контрнаступу, не виключив представник ОП.

За його словами, така перспектива для наступальних дій ЗСУ позначиться в проміжку між травнем і липнем 2023 року.

Так, Арестович для порівняння підкреслив, що сила контрудару ЗСУ буде настільки потужною, що для окупантів звільнення Харківщини здасться “дитсадком”.

Представник ОП пояснив, що окупанти відчувають дефіцит боєприпасів, тому упор робиться на мобілізованих.

“Тепер вони беруть піхотою … і ми розуміємо, які перспективи наступу, в якому 200 тисяч солдатів, нехай 300 тисяч, нехай навіть 500 тисяч повзуть на добре окопався або обороняється противника, насиченого сучасним західним зброєю. Це вирок путінським військовим планам і Путіну як політичній фігурі”, — підсумував Арестович.