Оклади столичних педагогів зростуть з 1 вересня, тоді як зарплати їхніх колег в інших містах і областях піднімуть тільки зі 2020 року.

Мер Києва Віталій Кличко вирішив піти на випередження планів уряду і повідомив в середу, 21 серпня, про підвищення з 1 вересня зарплат педагогів в дошкільних, позашкільних і професійно-технічних навчальних закладах столиці. При цьому в загальнонаціональних масштабах, згідно з рішенням Кабміну, таке зростання окладів почнеться тільки з 1 січня 2020 року.

Також столична влада ухвалила рішення про підвищення з 1 вересня зарплати викладачам в дитячо-юнацьких спортивних школах, повідомляє прес-служба КМДА. Однак в міськадміністрації не уточнюють, про які саме суми йдеться.

За словами Кличка, за останні чотири роки в столиці побудували або повністю реконструювали 8 шкіл і 26 дитсадків, «які відповідають найсучаснішим вимогам освіти європейського рівня». У цьому році на сферу освіти в бюджеті міста передбачили майже 18 млрд грн, а на підготовку до нового навчального року виділили 2,5 млрд грн.

Це перше підвищення зарплат для столичних вчителів в 2019 році. А в 2018 році їх оклади і зовсім впали, оскільки одну з надбавок урізали з 20% до 5%.

Відзначимо, що в результаті конфлікту Офісу президента і Віталія Кличка в цьому році можуть відбутися позачергові вибору мера Києва. Деякі користувачі Мережі вважають, що таким чином Кличко хоче заробити собі більше голосів на виборах мера.

Нагадаємо, 10 липня прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що з 1 січня 2020 року українським вчителям буде підвищена заробітна плата на 20-70%, а особливий акцент буде зроблений на молодих вчителів без особливого стажу роботи. При цьому в Нацбанку відзначили, що збільшення витрат на виплату зарплат вчителям необхідно компенсувати скороченням інших витрат держбюджету.