Нещодавні вимоги влади США до своїх громадян негайно залишити Україну пов’язані з посиленням ракетних ударів з боку країни-агресора, повідомила офіційна представниця Держдепу США Андреа Калан під час телемарафону.

“Хочу підкреслити, це оголошення (заклик залишити Україну – ред.) саме через непередбачуваність ракетних ударів з Росії. Як ми бачимо, Росія збільшує свої удари по Україні. Наше посольство опублікувало оголошення саме про це. Але США будуть продовжувати працювати з Україною, підтримувати Україну і ми маємо намір це робити стільки, скільки знадобиться”, – підкреслила Калан.

При цьому вона зазначила, що США регулярно публікують подібні звернення до своїх громадян, які перебувають в Україні або збираються туди поїхати.

Нагадаємо, посольство США в Україні звернулося до своїх громадян із закликом негайно залишити країну на тлі війни з Росією, йдеться в релізі дипустанови у четвер, 14 липня.

“Ситуація з безпекою по всій Україні залишається жорстокою і непередбачуваною через триваючі військові атаки Росії, активні бойові дії в країні і невизначені умови безпеки. Посольство США закликає громадян США не в’їжджати в Україну, а тих, хто перебуває в Україні, негайно залишити країну, використовуючи приватні варіанти наземного транспорту, якщо наразі це безпечно”, – йдеться в повідомленні.

Також дипломати закликали громадян США уникати масових зібрань і організованих заходів, оскільки вони можуть стати мішенню для російських військових в будь-якій точці України, включаючи західні регіони.

“Ситуація з безпекою на всій території України вкрай нестабільна, і умови можуть погіршитися без попередження. Громадяни США повинні зберігати пильність і робити відповідні кроки для підвищення своєї обізнаності про безпеку”, – зазначили в американському посольстві.

Слід наголосити, що обіцяні чотири установки американської артилерійської ракетної системи M142 HIMARS прибули в Україну 23 червня і вже розносять окупантів вщент. (хоча, за даними BBC News Україна, їх і тоді вже могло бути більше).

Отже, у другій половині червня почали поширювати перші відео, які свідчили, що HIMARS вже “працюють” у ЗСУ. Про це раніше повідомляв міністр оборони України Олексій Резніков. Він заявив, що це літо буде для російських окупантів дуже спекотним, а для багатьох з них стане останнім.

“HIMARS прибули в Україну. Дякую моєму американському колезі та другу Ллойду Остіну за ці потужні інструменти! Літо буде спекотним для російських окупантів. І останнім для деяких з них”, – написав Резніков.

M142 HIMARS – американська система залпового вогню, Це аналог “Градів” або ж більш далекобійних “Смерчів” та “Ураганів”. Утім якщо радянські системи мають доволі низьку точність для кожної окремої ракети і працюють “по площах”, то американські установки роблять більший акцент на влучність.

Саме тому пакет у HIMARS в рази менший від, наприклад, “Граду” – шість ракет проти сорока “градівських”, – але GPS-навігатор у американських реактивних ракетах дозволяє їм знищувати цілі з меншою витратою боєприпасів.

Водночас голова фонду “Повернись живим” Тарас Чмут каже, що кількість отриманих систем на даному етапі не така важлива.

“Дев’ять, одинадцять, п’ятнадцять – для нас нічого не змінює. Нам важливо, що, по-перше, відбулося політичне рішення, і нам їх дали. Друге – вони в Україні та опановані й опановуються особовим складом. Третє – вони застосовуються. Четверте – їх продовжують давати”, – розповідав Тарас Чмут під час подкасту “Фронтова поплава”.

“Важливіша кількість боєприпасів, ніж кількість пускових. Від цього залежить те, як довго може працювати система і скільки цілей буде вражено”, – додавав він.