Експерт розповіла, як розпізнати фальшиві ліки.

В Україні на фармацевтичному ринку останнім часом значно збільшилася кількість підробок – за статистикою, не менше 40% ліків виявилися фальсифікатом.

Експерти запевняють: перевірити медичний препарат на якість можна за допомогою спеціальної онлайн-бази.

Про це повідомляє "Вечірній Київ", передає Корупція. інфо

Відповідна програма містить всю необхідну інформацію про товари в українських аптеках, надану Держлікслужбою, тому виявити підробку можна швидко.

Така система створена для того, щоб споживачеві було легше орієнтуватися у великому асортименті, адже тільки на території нашої держави в обороті знаходиться не менше 12 тисяч препаратів.Втім, незважаючи на можливість швидкої перевірки, київські аптеки до відмови переповнені фальсифікатом. У кращому випадку їх споживання просто не вилікує хворобу, але існує ймовірність того, що самопочуття тільки погіршиться.

За словами ініціатора проекту "Ліки-контроль", IT-фахівця Наталії Гуран, вона сама свого часу випадково придбала підробку, тому і вирішила створити єдину базу, яка б допомогла викрити такі товари на полицях аптек.

Єдина система базується на загальному списку препаратів, які офіційно зареєстровані на території України.

Пізніше її доповнили інформацією, наданою Державною службою з лікарських засобів і контролю за наркотиками, а також всіма необхідними інструкціями з протипоказаннями.

Перевірити придбані ліки можна дуже просто, адже кожен користувач отримає покрокову інструкцію.

Експерт додала, що протягом декількох місяців функціонування такого нововведення в столичних аптеках виявили не менше шести сотень нелегальних препаратів, які не тільки не допомагають, але і шкодять здоров'ю.