Росія намагається реалізувати сценарій "повзучої анексії", створюючи в Україні штучні проблеми й організовуючи провокації, щоб поширювати тезу про формування в ній "фашизму". Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука у Facebook.

"Останні події, пов'язані з погромами ромських таборів, свідчать про професійну організацію і подальше висвітлення у ЗМІ цих подій. Кілька днів тому я спеціально зустрівся з [лідером організації С14] Євгеном Карасем для того, аби дізнатися про деталі тих подій… За півтори години розмови ми дійшли висновку: це була провокація! Я обов'язково зустрінуся з керівництвом СБУ для того, аби розповісти всі деталі, як подій, які передували "погрому", так і хід безпосередньо самого "погрому", – підкреслив він.

Популярное:"Поскаржився адміністратору, а у відповідь отримав удари по голові ": Робітник "Епіцентру" жорстоко побив покупця

Тука додав, що вже вивчив ситуацію із погромом у Львові і тепер готовий допомогти з розслідуванням погрому в Києві.

"Молодих націоналістів уміло використали, підставили і "зняли". Хто? Має розібратися СБУ. На жаль, ці події вже сталися, і вони отримали вкрай негативну оцінку європейських ЗМІ. Зрозуміло, на темі "фашистських погромів" заробили бали і проросійські політики в ЄС", – підсумував він.


Навесні і влітку 2018 року в Україні сталося кілька нападів на табори ромів. 21 квітня націоналісти із С14 повідомили, що змусили ромів піти з Лисої гори в Києві і виклали відео розгрому їхньої стоянки. 24 червня у Львові внаслідок атаки маловідомого неонацистського угруповання "Твереза молодь" загинув житель Закарпатської області, етнічний ром.