Нарколог в справі про смертельну ДТП в Харкові Олена Федірко заявила, що не ховалася від слідства і весь час перебувала на території Харківської області.

За її словами, вона звільнилася з посади з особистих причин, які не пов'язані зі скандальною підозрюваною Оленою Зайцевою.

Пошуки Федірко для її участі на суді в якості свідка тривали з липня. Сама свідок заявила, що нікуди не втікала, їй не дзвонили з суду, а по телебаченню про свій розшук вона не чула.

Під час відповіді перед суддею Федірко заявила, що не пам'ятає акт про експертизу, який склала щодо Зайцевої. Раніше вона провела медичний огляд і відбір біологічного матеріалу у підсудної. У неї були виявлені і внесені в акт ознаки наркотичного сп'яніння.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Я проводила повний огляд. Зовнішній, пульс, тиск, зіниці. Зовнішній огляд встановив, що у неї були пошкодження на тілі, на голові і на руці. Зіниці були звужені. Це може бути через струс мозку, може через наркотичне сп'яніння", – заявила нарколог.

Також вона повідомила, що у Зайцевої під час експертизи була нестійка хода, але це може вказувати як на вживання наркотиків, так і на стрес.

"Явних зовнішніх ознак сп'яніння видно не було. Це було неможливо визначити в той момент", – уточнила свідок.

Водночас вона підкреслила, що на підставі хіміко-токсикологічної експертизи встановила факт вживання опіатів Зайцевою. На засіданні звернули увагу, що мова може йти про ліки, які, за словами самої підозрюваної дівчини, вона вживала напередодні ДТП.

"У неї було ясна свідомість. Наркотики не вживають заради ясної свідомості", – заявила Федірко.