Голодомор – це був відвертий, не бачений досі геноцид, свідоме і цілеспрямоване винищення цілої нації. Це був смертний вирок, проголошений цілому народу – народу України.

Про це написала на своїй сторінці у Facebook Юлія Тимошенко, вшановуючи пам’ять жертв Голодомору.

"Мені боляче. Боляче, як і всім вам… Але разом з тим, я сьогодні пишаюся, що належу до цього народу, який стерпів скільки болю, відчаю та страждань, що вистачило б на кілька віків, на кілька націй, на кілька континентів… Але не просто стерпів, а – вистояв, не впав, не зігнувся, не зник… Це – великий народ. Народ з історією, сповненою драматизму, лихоліть та біди, але так само і з великим, гідним майбутнім. Вірю в це!", – наголосила лідер "Батьківщини".

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Голодомор – найтемніша доба в історії не тільки України, а і всього людства, переконана Юлія Тимошенко.

"І дуже важливо, що світ сьогодні це визнає. І пізнає, яку страшну ціну довелося заплатити Україні просто за те, щоб вижити, щоб бути", – написала вона в память про всіх безневинно вбитих, закатованих, страчених тільки за те, що вони були українцями.

Додамо, що Тимошенко також привітала рішення Сенату США щодо визнання Голодомору геноцидом.

Ухвалення Сенатом США резолюції, що стала першим в історії актом американського Конгресу, де Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу, є важливим і своєчасним рішенням.

За словами лідера «Батьківщини», визнання Голодомору геноцидом – це не просто данина пам’яті невинно загиблим, не лише скорбота світу на нашу адресу, це ще й історичний маркер.

«Це визнання України як окремої, незалежної нації, що постраждала внаслідок своєї боротьби за право бути вільними на своїй власній землі. І дуже важливо, що це рішення ухвалене зараз – в час, коли Україна знову виборює свою незалежність, суверенітет та захищається від агресора», – зауважила вона.

Юлія Тимошенко переконана, світ не забуває про Україну та не кидає напризволяще.

«Я знаю, як багато людей, в тому числі й представників нашої діаспори, довгі роки наполегливо працювали для того, щоб це рішення Сенату стало можливим. Щиро, від усього серця дякую всім причетним», – підсумувала лідер партії.