Президент Володимир Зеленський вшанував пам'ять військовослужбовців,  які загинули у катастрофі літака Іл-76 під час проведення антитерористичної операції на Донбасі та доручив начальник Генштабу Руслану Хомчаку активно працювати над системним вивченням бойового досвіду, отриманого з цієї та інших трагедій.

Про це він написав у Facebook.

За його словами, вся Україна вшановує пам’ять 40 загиблих бійців 25-ї повітряно-десантної бригади та 9 членів екіпажу військово-транспортного літака Іл-76 зі складу 25-ї військово-транспортної авіаційної бригади Повітряних сил ЗСУ, які загинули 14 червня 2014 року, коли їхній літак збили терористи при заході на посадку в аеропорту "Луганськ".

"Я щиро поділяю сум і горе рідних та близьких кожного із загиблих. Наш обов’язок перед ними полягає у тому, щоб не дозволити повторення подібних трагедій у майбутньому", – заявив Зеленський.

"Тому я, як Верховний Головнокомандувач ЗС України, доручив начальнику Генерального штабу активно працювати над системним вивченням бойового досвіду, отриманого з цієї та інших трагедій, і враховувати його у подальших спецопераціях і реформах ЗСУ. Звісно, я знаю про судову тяганину щодо цієї трагедії", – додав президент.

Він зазначив, що це свідчить про великі проблеми в архітектурі військової юстиції. Зеленський підкреслив, що одним із пріоритетів для нього є – налагодження її ефективного функціонування.

"Загибель військових – це не статистика. Це глибока рана для країни, яка ще довго не загоїться", – сказав Зеленський і перерахував імена 54 загиблих військовослужбовців.

Сьогодні, 14 червня, дзвін пам’яті пролунав 54 рази.

Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до стели.

Окрім того, Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі із чинним головою ОБСЄ, міністром закордонних та європейських справ Словаччини Мирославом Лайчаком заявив, що для нього найголовніша мета – зупинити війну, зупинити вогонь, повернути наших заручників додому. 

Президент наголосив, що припинення вогню та повернення миру на Донбас є ключовим пріоритетом його діяльності, адже Україна щодня втрачає своїх бійців і цивільне населення.

"Для мене це найголовніша мета – зупинити війну, зупинити вогонь, повернути наших заручників додому", – сказав він.

За словами Глави держави, для встановлення миру Україна здійснює низку кроків, зокрема щодо активізації мирного процесу на мінському майданчику.

"Ми не можемо довго чекати, бо йдеться про життя наших людей, тому сьогодні ми вже спробували перезавантажити переговори у рамках тристоронньої контактної групи. Вже була проведена одна зустріч, призначений представник України у ТКГ – другий Президент Леонід Кучма, інші фахові люди для роботи у її підгрупах", – сказав Зеленський.

Президент України також висловив переконання щодо необхідності рухатися далі з метою досягнення конкретних відчутних результатів, щоб "довести цей процес до фіналу".

Зі свого боку Лайчак запевнив українську сторону у готовності ОБСЄ всіляко сприяти досягненню сталого миру на Донбасі.

Глава держави подякував за активну роль ОБСЄ, зокрема СММ в Україні, у врегулюванні ситуації на Донбасі.