У Києві для Військово-морських сил ЗС України спустили на воду малий броньований артилерійський катер проекту "Гюрза-М".

Спуск відбувався на урочистій церемонії на підприємстві "Кузня на Рибальському", повідомляє Командування ВМС ЗСУ на офіційній сторінці у Facebook.

По завершенню всіх заводських випробувань він відправиться своїм ходом до Одеси, де розпочне державні випробування за результатами яких надійде до складу ВМС ЗС України.

Цей катер почали будувати минулого року та під час закладки восьмого малого броньованого артилерійського катеру 58155 шифр "МБАК" та третього десантно-штурмового проекту 58503 типу "Кентавр-ЛК".

Також додамо, українські прикордонники спустили на воду швидкісні малі катери.

Впродовж зими судна зберігали на суходолі, повідомили в Держприкордонслужбі.

"Швидкісні та маневрені малі катери Морської охорони успішно пройшли ходові випробування після обслуговування та зберігання в осінньо-зимовому періоді і заступили на службу", – пишуть у відомстві.

Ці катери належать до тактичної групи кораблів, необхідні для патрулювання місцевості.

У прес-службі наголошують, загалом в морській охороні ДПСУ понад 30 "малюків", які активно патрулюють весь період малої навігації, входять до складу тактичних груп з іншими катерами та кораблями.

Також катери виконують завдання із контролю прикордонного режиму, безпеки підходів до портів, забезпечення режиму судноплавства, що відповідає міжнародному морському праву та міжнародним стандартам безпеки судноплавства в зоні відповідальності загонів морської охорони, додають у відомстві.

Варто зазначити, військово-морські сили України в 2019 році отримають два малі броньовані артилерійські катери "Гюрза-М" і два десантно-штурмові катери "Кентавр".

Зазначається, що на київському ВАТ "Кузня на Рибальському" поки йде будівництво одного з катерів, а також підписаний новий контракт.

"Схожа ситуація з будівництвом десантно-штурмових катерів проекту 58181 типу "Кентавр" – укладено контракт на будівництво двох одиниць. Спуск на воду всіх чотирьох одиниць за умови сталого фінансування очікується впродовж наступного 2019 року тоді ж очікується передати катери на баланс Військово-морських сил ЗС України", – йдеться в повідомленні.