Делегація Української православної церкви прибула до Стамбулу для зустрічі зі Вселенським патріархом Варфоломієм, передає Корупція.Інфо

Делегацію священного синоду УПЦ очолює митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, також до складу делегації входять керівник справами УПЦ митрополит Бориспільський, Броварський Антоній і митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон. 

«На зустрічі планується обговорити ситуацію, яка склалася з православною церквою в Україні після 1992 року, коли відбувся розкол. Українська делегація планує запропонувати свої шляхи вирішення цієї ситуації і почути думки Варфоломія з цього питання», — зазначається у повідомленні. 

Раніше повідомлялося, що активісти надіслали до патріарха звернення на підтримку Томосу, які підписали понад 500 НУО. Серед звернень до Патріарха є лист від Центру «Ейдос» партнерських організацій. 

«10 червня підписні листи були передані Вселенському патріарху, і як розказували очевидці, справили на нього дуже позитивне враження», — повідомляли активісти. 

Нагадаємо, з дев’ятого по сімнадцяте століття Українська православна церква підпорядковувалася Константинопольському патріархату, потім перейшла під керівництво Москви, а в XX столітті розкололася на три окремі структури: Київського патріархату, Московського патріархату та автокефальну православну церкву. 

17 квітня Петро Порошенко написав лист Вселенського патріарха з проханням надати автокефалію православній церкві в Україні. 

Популярне: "Дерева, кущі та землю вкрило товстим шаром": У розпал літа Карпати засипало снігом (ФОТО)

Звернення підписали 40 ієрархів УПЦ КП, 12 ієрархів УАПЦ та 10 ієрархів УПЦ МП. У свою чергу, в Московському патріархаті заявили, що таке рішення «викликає стурбованість» і назвали лист Порошенка та відповідне звернення Верховної Ради «втручанням у церковні справи». 

Для надання томосу достатньо позитивного рішення патріарха — думки інших церков враховуватимуться вже на наступних етапах при налагодженні співпраці з новостворенною церквою.