На розгляд уряду винесено пропозицію Міністра інфраструктури щодо розірвання залізничного сполучення з РФ.

Залізничне сполучення України і Росії може бути повністю розірвано. Саме таку пропозицію міністерства інфраструктури вже винесли на розгляд інших членів уряду.

Про це сказав глава відомства Володимир Омелян, – повідомляє .

«Ми внесли відповідну пропозицію на розгляд кабінету міністрів, ми її обґрунтували з нашої точки зору. Чекаємо на відповідь. Рішення поки немає», – наголосив міністр.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Втім, Омеляну невідомо ні коли уряд розгляне дану ініціативу, ні коли залізничне сполучення між двома державами може бути припинено.

«Я не можу це передбачити. Я несу відповідальність за своє відомство та звітую про зроблене мною. Я не глава уряду і не вирішую одноосібно питання, пов’язані з кабінетом міністрів. Це колегіальний орган», – зазначив він.

Нагадаємо, з 20 грудня «Укрзалізниця» запускає новий поїзд № 90/89 Львів – Перемишль.

Про це йдеться на сайті компанії. Поїзд буде здійснювати маршрут круглий рік в дні найвищого пасажиропотоку і буде перевозити пасажирів вже під час цьогорічних святкових перевезень – з 20 грудня по 7 січня, згідно з графіком. 

Раніше, Омелян зазначав, що "Вісім потягів, що курсують у російському напрямку, могли б стати істотним полегшенням для українських громадян, які хочуть подорожувати всередині країни. І генерували б не менший прибуток, а допускаю – і більший за той, що генерують на східний напрямок… Я стою на позиції, що цей напрямок треба закривати, напрям на Москву"

Міністр переконаний, що Україні вдасться компенсувати втрати від закриття цього сполучення, розширенням залізничного сполучення з ЄС.

"Ці напрямки є популярні, вони дійсно генерують прибуток "Укрзалізниці", проте я переконаний, що цей прибуток буде генеруватись набагато більше західними напрямками. Ми маємо чітку історію країн Балтії, які свого часу запропонували дешеві поїздки для своїх громадян до країн ЄС. Я вважаю, що це абсолютно правильна історія для України. В Росії нам робити нічого. Там має бути санітарний кордон. Крапка", – наголосив Омелян.

Ситуація на Азові погіршується, російська сторона не реагує і брутально погіршує всі міжнародні зобов'язання та двосторонні угоди, тому ми вважаємо, що такий контрзахід буде відчутним