Кабінет міністрів України затвердив порядок призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючим українцям, які досягли пенсійного віку, але не отримали права на пенсію. Йдеться про тих, хто не набрав 15 років страхового стажу, передає Корупція.Інфо.


Цей порядок визначає механізм призначення в період з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року, уточнює прес-служба Кабміну.

"Призначення допомоги здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, міських райдержадміністрацій. При цьому, враховується майновий стан і середньомісячний сукупний дохід громадянина", – наголошується в повідомленні.

Тимчасова допомога перераховується кожні шість місяців з урахуванням змін майнового стану людини і середньомісячного сукупного доходу і виплачується до досягнення такою особою віку, з якого набувається право на пенсійну виплату.

Як відомо, пенсійна реформа не передбачає прямого підвищення пенсійного віку. Але деяким українцям все ж доведеться відкласти вихід на заслужений відпочинок, оскільки в Україні введені вимоги до страхового стажу.

Так, спочатку для виходу на пенсію в 60 років потрібно мати 25 років стажу. При стажі 15-25 років на пенсію можна буде вийти в 63 роки, менш 15 років – в 65 років. Однак нормативи мінімального страхового стажу збільшуватимуться на 1 рік кожні 12 місяців до 2028 року.

Українці, які досягли пенсійного віку, проте мають за плечима менше 15 років страхового стажу, іншими словами не напрацювали собі пенсію, отримуватимуть соціальну допомогу

Популярне: «Швачка – жона Генпрокурора»: Вірш про "знедолену" Ірину Луценко підірвав Мережу

При цьому ця допомога буде тимчасовою, виплати будуть надавати в період з 1 січня 2018 до 31 грудня 2020 року.

Призначати тимчасову державну допомогу будуть органи соціального захисту населення, а виплачувати її будуть до досягнення українцем віку, з якого він може претендувати на призначення пенсії.

Також повідомляється, що призначення соцдопомоги передбачає врахування майнового стану та середньомісячного сукупного доходу громадянина. Гроші перераховуватимуть кожні шість місяців, з урахуванням обох перерахованих вище факторів (змін майнового стану людини і середньомісячного сукупного доходу).