Про це відповідаючи на запитання парламентського кореспондента Цензор.НЕТ розповів нардеп (позафракційний) Борислав Розенблат, коментуючи рішення Солом'янського райсуду про арешт його рахунків у Німеччині, передає Корупція.Інфо

Популярне: “У відповідь на прощання злегка помахувала рукою…”: Батьки емоційно розповіли про доньку яка 66 днів пробула у кoмi і пoмeрлa

"Це черговий крок, який зроблений проти мене. По-перше, це кредитні рахунки. Через ці рахунки я сплачую кредити в німецькому банку за житло, яке я взяв у кредит. Це порушення міжнародних прав. Те, що Солом'янський суд виносить абсурдні рішення, це вже нікого не дивує", – пояснив нардеп.

Разом з тим, нардеп не сказав, скільки коштів було на арештованих рахунках, але підкреслив, що це були не депозитні рахунки, а для поточного користування.

"Все зазначено в моїй декларації. Я думаю там не дуже багато грошей. Не буду говорити 2 або 3 тисячі євро, але це кредитні рахунки, там де сплачуються кредити. Це не депозитні рахунки, просто для поточних платежів", – зазначив Розенблат.

Відповідаючи на запитання про те, як йому вдалося отримати кредит у Німеччині, нардеп запевнив, що це може зробити будь-який українець.

"Ну, яким чином дають кредит? Ви можете звернутися в будь-який європейський банк, якщо ви дійсно надійна людина, якщо ви платите відсотки, вам дадуть кредит. Це не така вже ситуація. У нас дуже багато українських підприємців, бізнесменів, які беруть у закордонних банках кредити і нормально роблять свій бізнес", – розповів нардеп.

Разом з тим, Розенблат зазначив, що йому не повернули речі, вилучені правоохоронцями, коли він намагався полетіти в Німеччину з аеропорту "Київ":

"Уже є кримінальне провадження за цим фактом, слідчі проводять розслідування".

Розповідаючи про стадію, на якій перебуває його справа, нардеп пояснив, що з ним жодних слідчих дій не проводять, але він постійно чує заяви, що справу скоро передадуть до суду.

Зазначимо, що ослаблення регуляторної політики щодо закордонних банківських рахунків для українців відбулося лише 25 лютого 2017 року. Раніше для відкриття рахунка за кордоном необхідно було отримувати індивідуальну ліцензію НБУ. Однак, легальне відкриття іноземного рахунка, як і раніше, можливо тільки під час перебування за межами України. Нововведення полягає в тому, що з положення виключена норма про обов'язкове закриття рахунка в іноземному банку після повернення в Україну. 

Наприклад, громадянин України працював за кордоном і отримував заробітну плату на свій рахунок в іноземному банку, то у разі повернення в Україну такий рахунок раніше потрібно було закривати. Тепер громадян України звільнили від такого зобов'язання. Разом з тим, прийняті послаблення з відкриття рахунків в іноземних банках не дають права на отримання кредитів, купівлю нерухомості: в таких випадках необхідність в отриманні індивідуальної ліцензії НБУ залишається.

Раніше суд заарештував гроші Розенблата на рахунках в Німеччині.

19 червня НАБУ затримало охоронця нардепа Розенблата з сумкою, де було $ 200 тисяч. За версією детективів, за ці гроші нардеп обіцяв вплинути на отримання ліцензій на видобуток бурштину.

Близько року тому в рамках розслідування нелегального видобутку бурштину на нардепа вийшла агентка НАБУ. Вона назвалася представником компанії "Фуджейра" з ОАЕ, яка нібито мала намір добувати й експортувати бурштин з Житомирської області. Депутат повинен був допомогти агенту отримати ліцензію на користування надрами та внести законодавчі поправки до Митного і Податкового кодексу спеціально під "Фуджейру", в тому числі щоб компанія платила меншу ренту за видобуток бурштину.

Агентка НАБУ передала також 7,5 тис доларів для депутата Полякова за зміни до Податкового та Митного кодексів.

Всього з листопада 2016 і по 19 червня 2017 року спеціальний агент НАБУ вручила посередникам шість хабарів на суму 311 тис. доларів США за посередництво у вирішенні низки питань, пов'язаних із видобутком бурштину в Україні.