Президент пояснив, що в його обов'язки не входить запуск опалення, а за це відповідають міська влада.

Президент Петро Порошенко на засіданні комісії щодо ситуації з теплопостачанням в Смілі прокоментував відсутність опалення в місті і заявив, що "це не його справа", вентель не він повинен крутити, він цим не займався і займатись не буде.

Окрім того, президент перед відходом з засідання дав незаконну вказівку, щоб газ і тепло було запущено негайно. Вказівка є незаконною, тому що ніхто не  може давати вказівки субєкту господарської діяльності і в повноваження президента це не входить.

"Даю вам кілька годин, мені як президенту доповісти, що тепло запущено і газ пішов", – сказав він і пішов.

Тому в соціальних мережах, цю заяву сприйняли як черговий піар та зняття з себе відповідальності.

Нагадаємо, 14 листопада жителі міста Сміла Черкаської області влаштували пікет під будівлею Кабінету міністрів через відсутність опалення. Також на місце прибув мер міста, який заявив, що його не пустили до прем'єр-міністра Гройсману.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

За словами мітингувальників, вони прийшли під Кабмін з відчаю, тому що мерзнути в своїх квартирах більше не можуть. За підсумком в Смілу була направлена ​​делегація чиновників і представників Нафтогазу для вирішення проблеми.

Тим часом, незважаючи на вказівку президента включити опалення, "Черкасигаз" відмовляється включити газ на котельні.

Про це повідомив колишній член НКРЕКУ і Глава асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг Андрій Герус на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Як аргументують відмову "Черкасигаз", вночі такі роботи заборонені, частина труб вже вирізані, тому так просто їх не включити, і, вони можуть включити опалення тільки "з папірця" від "Нафтогазу" (по номінації), інакше знову скажуть, що " облгази крадуть народний газ ".

"Віце-прем'єр Зубко вмовляє, що це надзвичайний питання, треба включити, фінансове питання по ходу буде вирішуватися. Облгаз впирається, щоб все по закону, з папірця від Нефтогазу. Всі воюють з усіма, ніхто не хоче бути крайнім, ситуація некерована, все всіх ненавидять і намагаються знайти лоха в цій ситуації. Реформи, салюти, шампанське ", – написав Герус.

І поки чиновники не можуть подолати бюрократичні барєри. В Україні в деяких місцях вже випав сніг, а тепература за вікном вранці опускається нижче нуля. То що ж важливіше, папірець, чи тепло в дитячих садках, школах, лікарнях, будинках? Відповідь, очевидно зрозуміла….