У Польщі переконані, що проект "Північний потік-2" не повинен бути реалізований.
Будівництво газопроводу “Північний потік-2” у Балтійському морі в обхід України призведе до того, що Україна стане беззахисною перед подальшою розширеною агресією з боку Російської Федерації.
Про це Міністр закордонних справ Республіки Польща Яцек Чапутович сказав під час зустрічі з віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе у Давосі, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України.
Глава МЗС Польщі наголосив, що вони вбачають у «Північному потоку-2» істотну загрозу для миру і безпеки європейського континенту не лише з точки зору поглиблення залежності країн Європи від російських енергоносіїв, а й перспектив ескалації агресії РФ стосовно України. Чапутович зазначив, що коли транзит російського газу через територію України буде припинено, вона втратить і прибутки, і певну захищеність від розширеної агресії з боку РФ.
Чапутович наголосив, що позиція Польщі щодо будівництва газогону “Північний потік-2” збігається із загальною позицією Європейської комісії і лишається незмінною. Вона полягає у тому, що “газова” директива стосовно розширення застосування її вимог до підводних газогонів повинна розповсюджуватися на всі газопроводи.
Міністр закордонних справ Польщі заявив, що проект “Північний потік-2” не повинен бути реалізований.
Своєю чергою, Климпуш-Цинцадзе висловила сподівання на подальшу координацію дій щодо протидії будівництву “Північного потоку-2”.
“З нетерпінням чекаю плідної співпраці наших польських партнерів з румунським головуванням Ради ЄС з метою завершення процедур ухвалення газової директиви стосовно розширення застосування її вимог до підводних газогонів”, – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Вона додала, що серед країн ЄС, які відстоюють позицію щодо необхідності швидкого затвердження державами-членами ЄС поправок до “газової” директиви, Польща відіграє активну роль.
Нагадаємо, що проти “Північного потоку-2” активно виступають Україна, Польша, країни Балтії та США. Вони закликають владу Європейського Союзу заблокувати цей проект, заявляючи, що це “газова голка”, яка збільшує залежність європейців від поставок енергоносіїв із РФ.