На сьогоднішній день у Раді Європи проблема російської агресії проти України підміняється проблемою несплати внесків, тим самим Росію хочуть вивести за дужки, що небезпечно для України.

Про це в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ заявив український дипломат і постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

“Зараз у Раді Європи відбувається абсолютно неприпустимий процес. Проблема російської агресії проти України підміняється проблемою несплати внесків. Тобто що треба говорити? Росія напала на Україну, опинилася під тиском Ради Європи, і щоб цей (процес, – ред.) був ослаблений або знятий, Москва повинна щось зробити з українського питання”, – зазначив він.

За словами Кулеби, такий план прихильників Росії може бути небезпечним для України.

“Лідери руху за повернення Росії змінюють наратив і кажуть: “Росія не платить внески до Ради Європи, і для того, щоб вона нарешті заплатила, ми повинні знайти вирішення української кризи”. Тобто вони намагаються вивести Росію за дужки конфлікту“, – підсумував він.

Як відомо, Росію було позбавлено ​​права голосу в ПАРЄ в квітні 2014 року відразу після анексії українського Криму і початку військових дій на Донбасі

Також, Дмитро Кулеба, прокоментував “Азовський пакет” санкцій проти РФ.

“Одразу після інциденту в Керченській протоці було зрозуміло, що ЄС не залишить цю подію без реакції. Але всім відомо, що в ЄС є свої процедури, досить довгі, і до них додався той факт, що тривали переговори про те, яка повинна бути реакція , і тому появу санкцій ми бачимо тільки зараз, через більш ніж 3 місяці. Цей процес був очікуваним, прогнозованим”, – сказав він.

Кулеба додав, що сама наявність реакції Європи вже є позитивним сигналом для України.

“ЄС міг обмежитися політичними заявами, але саме юридичними рішеннями підтверджена готовність розширювати санкційний механізм в разі подальшої ескалації РФ. Ми вдячні ЄС за прийняті рішення, але я вважаю, що Європейський Союз міг діяти ще жорсткіше і не обмежуватися тільки персональними санкціями, а посилювати структурні секторальні санкції проти РФ”, – зазначив дипломат і додав, що Європа повинна бути готова посилити тиск на Росію.

Постійний представник України при РЄ також розповів, що введенні проти 8 росіян санкції торкнуться представників спецструктур, силовиків, які були задіяні в нападі на українські кораблі.