Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк заявив, що переговори з Росією повинні проводитися тільки в Нормандському форматі.

В ефірі телеканалу 1 + 1 Данилюк повідомив, що в даний момент прямі комунікації з керівництвом РФ не ведуться.

«Володимир Зеленський таку комунікацію не веде. Ми дотримуємося нашої позиції, що повинна бути спочатку сформована переговорна позиція, і далі вона проговорюється в нормандському форматі. Це правило, якого ми будемо дотримуватися», – заявив Данилюк.

Також під час ефіру на "1 + 1" Данилюк зробив ще кілька гучних заяв, зокрема:

Починаючи з 31 травня буде введено новий формат роботи Ради національної безпеки і оборони.

За словами Данилюка, під головуванням президента Володимира Зеленського замість засідань будуть проходити наради РНБО.

"Це не буде новий формат засідання. Завтра ми вводимо новий формат роботи, який також передбачений законом. Це нарада членів РНБО під головуванням президента. Ми будемо виділяти теми, які є важливими для держави. Хочу анонсувати, як буде змінюватися робота. По-перше , я хочу посилити аналітичну функцію РНБО. Ми будемо шукати зараз сильних аналітиків, які зможуть прийняти виклики, які стоять перед державою. Ми будемо збирати резюме на сайті РНБО ", – заявив Данилюк.

За його словами, новий формат буде також покликаний покращити співпрацю президента і членів РНБО з урядом.

"Ми хочемо, щоб зараз був більш відкритий діалог з Кабінетом міністрів. Ми почули позицію прем'єр-міністра, який налаштований на конструктивну співпрацю і це збігається з позицією президента", – додав він.

Також Данилюк анонсував можливу дату формування нового Кабміну.

"В результаті дострокових виборів, уряд може бути сформовано вже в кінці серпня або на початку вересня", – сказав Данилюк.