Екс-кандидат у президенти Ігор Смешко разом зі своєю партією “Сила і Честь” виступає за проведення парламентських виборів за новою пропорційною системою з відкритими регіональними списками. Про це йдеться в заяві партії.


 
“Це не тільки найбільш справедлива по відношенню до волевиявлення народу України система, а й перший крок до реформування і оновлення існуючої в країні корумпованої, нео-феодальної, автократичної політичної системи України”, – сказано в повідомленні.

Кінцевою метою запропонованої реформи щодо вдосконалення законодавчої гілки влади у партії “Сила і честь” вважають двопалатну Верховну Раду, нижня палата якої повинна формуватися за пропорційною системою з відкритими списками в кількості 200 народних депутатів, а верхня – за мажоритарною системою в кількості 50 сенаторів – представників окремих областей України.

Проект Виборчого кодексу 3112-1, яким передбачалося запровадження відкритих регіональних списків на парламентських і місцевих виборах, 22 травня не був підтриманий профільним комітетом і вилучений з порядку денного. При цьому народні депутати України запропонували розглянути проект закону, яким передбачається перехід на пропорційну систему з закритими списками.

“Після прийняття цього закону депутати фактично отримають принизливе політичне рабство і блокування будь-яких законодавчих новацій, а виборці будуть позбавлені права впливати на своїх обранців та контролювати їх роботу”, – підкреслюють в партії “Сила і честь”.

Крім цього Ігор Смешко з однопартійцями висловили надію, що новий президент України, який отримав безпрецедентну підтримку виборців, внесе в парламент законопроекти про імпічмент президента, зняття недоторканності з президента, депутатів і суддів та процедуру відкликання народних депутатів.