Деякі фігуранти кримінальних проваджень, відкритих Національним антикорупційним бюро України, можуть намагатися прискорити розгляд справ у судах, щоб їх не передали Вищому антикорупційному суду після його створення. Про це на брифінгу 10 серпня заявив директор НАБУ Артем Ситник.

"Входження України у виборчий період, можливо, також сприятиме тому, що цей суд якнайшвидше запустять, тому що треба буде щось розповідати виборцям. Тому я оптимістично налаштований у цьому напрямі. Також я не відкидаю, що фігуранти, справи яких зараз у судах (основну частину їх ви знаєте), будуть прискорювати розгляд, оскільки, за нашою інформацією, дуже бояться цієї ще не створеної інституції. Тому що коли парламент ухвалив рішення, що всі справи, які передали в суди, залишаються в цих судах, і тільки ті справи, які завершать після створення антикорупційного суду, передадуть у цей суд, то тоді була big party у деяких фігурантів", – сказав Ситник.

Він зазначив, що "ейфорія тривала недовго", і цю норму закону скасували.

"Думаю, що сторона захисту за багатьма провадженнями почне форсувати події в судах, і буде цікаво спостерігати, хто буде робити ставку на нинішні суди, а хто спробує перетягнути справи в новостворений антикорупційний суд", – додав директор НАБУ.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон "Про Вищий антикорупційний суд". 11 червня його підписав президент України Петро Порошенко.

13 червня Центр протидії корупції заявив, що в документі з'явилася норма, якої не зачитували в Раді і не обговорювали у профільному комітеті. Згідно з нею, апеляції у справах Національного антикорупційного бюро України, які вже надійшли в суди, мали розглядати в судах загальної юрисдикції, а не в антикорупційному суді. НАБУ пояснювало, що це може нівелювати роботу детективів бюро за останні три роки.

Популярне: 700 гривень для кожного: Хто з українців і за що може отримати премію від держави

12 липня парламент ухвалив у другому читанні і в цілому законопроект №7441, яким вносять зміни до закону України "Про судоустрій і статус суддів". Серед іншого було підтримано поправки до закону "Про Вищий антикорупційний суд" щодо підзвітності йому апеляцій за корупційними справами. На внесенні цих змін наполягали в Міжнародному валютному фонді і в Держдепартаменті США.

2 серпня документ підписав президент України Петро Порошенко.