Анатолій Пашинін, Нацдружини, Правий сектор та Ради ветеранів АТО при Чернігівській міській раді записали відеозвернення до громадськості з метою підтримання іноземних добровольців Російсько-Української війни 1 та 2 жовтня в місті Київ.

Його оприлюднив Національний Корпус Чернігів на своїй сторінці у Facebook.

Надаємо повний текст звернення

Напевно,  ви знаєте про справу Олексія Алякіна, волонтера, друга і соратника відомого актора Анатолія Пашиніна, яка сполошила громадськість, волонтерів і ветеранів в Чернігові.

На жаль, нормою для нашої влади постає екстрадиція, або краще сказати передача іноземних добровольців і волонтерів до рук ФСБ. Для нас це неприпустимо і повинно бути ганебним для керівництва країни.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Справа Алякіна була перенесена, яка стало відомо вона знову була повернута до Києва. Наступне засідання відбудеться 1 жовтня о 14-30 в Окружному адміністративному суді міста Києва (адреса вул. Петра Болбочана, 8). Закликаємо всіх небайдужих прийти і підтримати.

Знаковою ця справа є на фоні іншої більш масштабної події, яка відбудеться в стінах Верховної ради України. А саме на голосування буде поставлений законопроект 3433, за авторством Андрія Білецького, Олега Петренка та Ігоря Луценка, який полегшує процедуру отримання громадянства для добровольців-іноземців.

Запрошуємо взяти участь в акції добровольців-легіонерів всіх підрозділів, що воювали за Україну!

Нагадаємо, колишній власник банку "Пушкіно" Олексій Алякін, який переховувався від російських слідчих на території України, перебуває під арештом за запитом Москви. У Росії Алякіна звинувачують в шахрайстві, а сам він каже, що його не можна екстрадувати, тому що він воював у батальйоні "Айдар". 

Після того, як Алякіна затримали співробітники Служби безпеки України, прокуратура попросила суд арештувати підсудного. Суд задовольнив це ходатайство.

Банкіра взяли під так званий екстрадиційний арешт. 

На суді захист Алякіна наполягав на тому, що банкіра не можна видавати Москві. За версією адвокатів, його будуть переслідувати з політичних мотивів, бо він брав участь у бойових діях на Донбасі на боці України.

Захист стверджує, що бізнесмен проходив службу у підрозділах добровольців "Арата" і "Айдар", а також забезпечував учасників операції роботою та житлом.

Сам Алякін заявив у суді, що вважає себе громадянином України.