Президент України Петро Порошенко підписав Закон "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів", що дозволяє забезпечити ефективне започаткування роботи та подальше функціонування Вищого антикорупційного суду, в тому числі його апеляційної палати.

Підписання цього документа стане суттєвим кроком у питанні протидії корупції в Україні, повідомляє пресс-служба Адміністрації президента.

"З прийняттям цього Закону повністю відкритий шлях для створення та функціонування Вищого антикорупційного суду, тож я звертаюся до Вищої кваліфікаційної комісії суддів із проханням якнайшвидше провести конкурс, а до Міністерства закордонних справ – в максимально короткі строки звернутися з проханням до наших міжнародних партнерів щодо делегування представників до Громадської ради міжнародних експертів", – прокоментував Петро Порошенко.

Президент також закликав правників брати участь у конкурсі. "Від вашої принципової позиції залежатиме швидкість і ефективність боротьби з корупцією в Україні", – наголосив він.

Популярне: Задерла спідницю та просила взяти аналізи”: В Одесі слідчий поліції влаштувала п’яну ДТП

Зазначимо, що Законом вирішуються деякі питання організації діяльності Вищого антикорупційного суду та гарантій діяльності його суддів, зокрема передбачено деталізацію діяльності палат вищих спеціалізованих судів та закріплення певної інституційної, організаційної, кадрової та фінансової автономії апеляційної палати вищого спеціалізованого суду.

Водночас законом передбачено, що апеляційний розгляд справ щодо топ-корупціонерів буде здійснюватися виключно апеляційною палатою Вищого антикорупційного суду.